از بوی تعفن دپوی زباله تا کیفیت و فشار پایین آب شرب/ مشکلات محله شهرک ولی عصر تهران بررسی شد

بررسی مشکلات محله شهرک ولی عصر شمالی در جنوب غرب تهران با حضور اعضای کمیته نظارت شورای شهر پایتخت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلسه بررسی و رسیدگی به مشکلات محله ولی عصر شمالی واقع در جنوب غرب تهران با حضور شورایاران، اهالی این محله، مدیران شهری محلی و اعضای کمیته نظارت شورای شهر پایتخت برگزار شد.
در این نشست افزایش سرانه های ورزشی و همچنین انتقال ایستگاه دپوی زباله به خارج از محله مورد تاکید حضار قرار گرفت. مشکلاتی که اهالی محله ولیعصر شمالی (منطقه 18)، در این نشست اظهار کردند عموما به بهسازی، تجهیز و مناسب سازی فضاهای سبز محله بخصوص فضای سبز پارک گلستانه بود.
همچنین ساماندهی مشاغل و صنایع مزاحم در ارتباط با سد معبر محله به ویژه خیابان های اصلی شهیدان بهرامی و شریعتی دیگر مشکل مطرح شده از سوی شهروندان محله بود که در این زمینه نیز باید تدبیری اتخاذ شود.
اهالی همچنین خواستار انتقال ایستگاه دپوی زباله مستقر در ابتدای خیابان طالقانی واقع در گذر اصلی آیت الله سعیدی به مکانی خارج از محله بودند. مقرر شد در خصوص این موضوع، بررسی های لازم انجام شود و در صورت فراهم شدن شرایط این کار انجام می شود.
در بخش دیگری از این نشست شورایاری محله درخواستی را مبنی بر تعویض مخازن فرسوده زباله و سازه زیرین آن ارائه کرده است که این موضوع در حال بررسی است.
در این نشست عنوان شد ساماندهی ترافیک و سهولت تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده در خیابان های سپیده شمالی و شهید بهرامی، امکان نصب و تعویض تابلوهای راهنمایی معابر محله و همچنین برداشتن میدان شریعتی در خیابان شریعتی به منظورکاهش ترافیک در محله از جمله مواردی است که در حوزه حمل و نقل، شهروندان محله با آن روبرو هستند و باید رسیدگی شود.
در بخش ورزشی هم شهروندان محله با مشکلاتی از جمله کمبود سالن های ورزشی، استخر، سونا و همچنین زمین فوتبال روبرو هستند که مقرر شد در این زمینه پیگیری شود تا در بودجه سال آینده اعتبارات لازم برای توسعه آنها دیده شود.
از سوی شورایاران عنوان شد شهروندان محله ولیعصر شمالی در بخش شهرسازی نیز با مشکلاتی روبرو هستند که از آن جمله می توان به تعدادی از ملک های واقع در خیابان سپیده شمالی و یاران، اشاره کرد که این موارد باید تعیین تکلیف شوند و طبق طرح تفصیلی اقدام شود.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این نشست به اعتبارات و بودجه محله اشاره کرد و گفت: امکان تخصیص اعتبارات جهت تملک ملک هایی از خیابان سپیده شمالی و یاران و همچنین تخصیص بودجه جهت احداث ورزشگاه سرپوشیده چند منظوره در محله از جمله مواردی است که در تخصیص بودجه به محله مورد توجه قرار خواهد گرفت.
همچنین بررسی وضعیت کیفیت و فشار کم آب شرب از جمله مشکلات دیگر مطرح شده از سوی شهروندان محله ولیعصر شمالی بود که در این زمینه نامه نگاری هایی با سازمان آب و فاضلاب منطقه انجام شده است.

 


46231

 

کد خبر 616882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =