ایسنا نوشت: معاون عمرانی وزیر کشور از بدهی 2000 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌ها خبر داد و گفت که برای تسویه این بدهی پیشنهاد تهاتر مطرح شده است.

هوشنگ خندان‌دل در حاشیه یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در جمع خبرنگاران افزود: موضوع بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با روش تهاتر مطالباتی که شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی دارند و در مقابل بدهی دستگاه‌های دولتی از شهرداری‌ها پرداخت شود؛ لذا نسبت به عملیاتی کردن این موضوع مقرر شد پس از بررسی اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه دولت در مجموع حدود 2000 میلیارد تومان به شهرداری‌های سراسر کشور بدهکار است که پس از بررسی‌های دقیق‌تر قطعا نسبت به پرداخت این بدهی اقدام خواهد شد.

معاون وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی ترافیک بر مشکلات ترافیکی شهر تهران تمرکز داشت افزود: با توجه به اینکه اخیرا شاهد افزایش ترافیک در سطح شهر تهران بوده‌ایم ابعاد مختلف این موضوع در جلسه بررسی شد.

به گفته وی مقرر شد که برای این مساله از ظرفیت شورای ترافیک شهر تهران بیش از پیش استفاده شود و این شورا جلسات خود را در فواصل کمتری برگزار کند. همچنین تنظیم ساعات کار اصناف و تمهیدات ترافیکی محدوده نمایشگاه بین‌المللی تهران (سئول) مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در زمینه‌های ترافیکی در محدوده نمایشگاه تمهیدات لازم اتخاذ شود و وزارت صنعت و معدن نیز برنامه زمان‌بندی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با بازدیدکننده محدود به صورت دقیق ارائه کند.

وی افزود: قطعا اگر پس از ارائه این برنامه شاهد کاهش ترافیک به صورت محسوس در این منطقه نباشیم نسبت به جابجایی اقدام خواهد شد.

معاون وزیر کشور همچنین درخواست از شورای اسلامی شهر تهران برای توجه بیشتر در حوزه تامین منابع مالی را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه خواند و افزود: مقرر شد شورای اسلامی شهر تهران با تامین منابع مالی مورد نیاز ظرفیت لازم برای ارائه خدمات کنترلی هوشمند ترافیکی، همچنین زمینه نصب دوربین‌های بیشتر را برای شهرداری تهران فراهم کند. از سوی دیگر باید شاخصی برای اعلام ترافیک روزانه سطح شهر تهران تدوین شود.

۴۷۴۷

کد خبر 619967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  3 0
  اگه دولت بدهکاره به این شهردار نده همه را میده به جناح خودش یا تبلیغات میکنه برعلیه حقوق دیگران.....به ازای هر چهار راهی که ترافیکش حل شد بهش به همون میزان پول بدین
 • بی نام A1 ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  2 0
  اگه ترافیک تهران را حل کرد پرداخت بشه ...
  • بی نام RU ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
   0 0
   من می ترسم اگر پول داده بشه خرج دادن وام کم بهره به بعضی ها بشه
 • بی نام A1 ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  0 0
  این همه دربرگردان ساخته و مردم را میپیچونه ..اگه پل ساخت و دور برگردان را حذف کرد مثل بلوار ارتش حق داره بگیره و گرنه شهردار بعدی..