ایسنا نوشت: فرمانده میدان عملیات آواربرداری صبح امروز تمامی شایعات مبنی بر ارسال پیامک از سوی آتش‌نشانان محبوس شده را رد کرد.

کیانی فرمانده میدان عملیات آواربرداری صبح امروز، در تشریح آخرین وضعیت آواربرداری با بیان اینکه شب گذشته با دستور مراجع قضایی ساختمان قضایی ساختمان کناری پلاسکو تخریب شد، این ساختمان نیز در اثر حریق و آوار پلاسکو دچار ریزش شده بود هر لحظه امکان فرونشست آن وجود داشت. برهمین اساس این ساختمان تخریب شد. از شب گذشته امدادرسانی سرعت بیشتری گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون جسد یک آتش‌نشان پیدا شده است، 50 درصد عملیات آواربرداری انجام شده و امیدواریم تا آخر هفته آواربرداری که از دو جبهه در حال انجام است به اتمام برسد.

کیانی درباره برخی اخبار مبنی بر پیامک تعدادی از محبوس‌شدگان گفت: تاکنون هیچ پیامک، تلگرام، عکس و تصویری که از سوی افراد محبوس شده باشد، دریافت نکرده‌ایم و هیچ سند و مستنداتی مبنی بر افراد محبوس شده نداریم. هرچند که زیرزمین به طور کامل تخریب نشده و احتمال می‌دهیم تعدادی از افراد بتوانند کمین کرده باشند.

کیانی درخصوص تونل‌های حفر شده برای دسترسی از زیر پاساژ به محبوس شدگان احتمالی گفت: تاکنون دو تونل زده شده است. اما هنوز به محبوس‌شدگان دسترسی پیدا نکردیم.

فرمانده میدان عملیات آواربرداری پلاسکو صبح امروز درخصوص سگ‌های زنده یاب و دستگاه‌های زنده‌یاب نیز گفت: سگ و دستگاه به تعداد لازم اینجا هست اما به دلیل دود و حجم آوار کارآیی لازم را ندارند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 625975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =