تسنیم نوشت:مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل استان ایلام به تشریح فعالیت های نهاد تحت مدیریتش در روزهای برفی ایلام پرداخت.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل استان ایلام با بیان اینکه ۲۲۷ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در محورهای ایلام مشغول برف‌روبی است اظهار داشت:تمامی مجموعه راهداری استان ایلام مشغول برف‌روبی و ارتقای ایمنی جاده‌های استان ایلام هستند.

نورالله دلخواه گفت: نیروهای راهداری استان ایلام در حال خدمت‌دهی به مردم هستند و 34 اکیپ امدادی و راهداری در قالب 28 باب راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای استان ایلام مشغول خدمت‌دهی به مردم هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل استان ایلام اضافه کرد: نیروهای ما در محورهای مواصلاتی و گردنه‌های برف‌گیر در حال فعالیت هستند و 227 انواع دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک راهداری برای رفع هر گونه حادثه احتمالی از قبیل انسداد راه، ریزش و رانش و برف‌روبی و یخ‌زدایی و نمک‌پاشی در محورهای استان حضور دارند.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به 700 کیلومتر از راه‌های استان ایلام توسط راهداری برف‌روبی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان ایلام  راجع به بیشترین بارش برف خاطرنشان کرد : ارتفاع برف در گردنه قلاجه ایلام به ۱۲۰ سانتی‌متر رسیده است.

 دلخواه بیان کرد: راهداران زحمت‌کش راهداری استان ایلام به صورت شبانه روز مشغول خدمت در راه‌های ارتباطی استان بوده و تلاش می‌کنند که مشکلی در زمینه راه‌های ارتباطی پیش نیاید.

وی با بیان اینکه مردم لازم است نسبت به بستن زنجیر چرخ در زمان تردد در محورهای مواصلاتی استان اقدام کنند افزود: تنها مشکلی که در محورهای ایلام سبب ترافیک و کند شدن تردد می‌شود نبستن زنجیر چرخ است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل استان ایلام یادآور شذ: رانندگان لازم است که به هشدارهای پلیس توجه داشته باشند و حتماً برای تردد در محورهای ارتباطی استان زنجیر چرخ ببندند.

وی گفت: در محور ایلام به ایوان و در گردنه قلاجه ارتفاع برف به 120 سانتی‌متر رسیده است و راهداران در تلاش هستند که مشکلی در زمینه تردد پیش نیاید و  تاکنون یک هزار و 650 تن شن و نمک برای عملی برف‌روبی در جاده‌های ارتباطی استان ایلام استفاده شده است.

 

۴۸

کد خبر 630178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =