۰ نفر
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳

ایرنا نوشت:رییس اتاق اصناف ایران با بیان این که 585 بنگاه صنفی در حادثه پلاسکو آسیب شدید دیدند، گفت: 305 واحد در این حادثه به طور کامل سوختند و سه هزار کارگر بیکار شدند.

 علی فاضلی برای ارائه گزارشی از حادثه ساختمان پلاسکو در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

وی اظهارداشت: اتاق اصناف کشور از ابتدای بروز حادثه پلاسکو، به دور از همه جنجال هایی که برخی آفریدند ، کارگروهی را برای ساماندهی آسیب دیدگان تشکیل داد.

وی از دولت و مجموعه مدیران شهری به خصوص شهردار تهران برای ساماندهی و نجات جان مصدومان تشکر کرد و گفت: این کمیته ها به موضوعاتی همچون جمع آوری و ارزیابی اطلاعات اصناف آسیب دیده از حیث خسارات جانی و مالی و برآورد خسارات، بررسی وضعیت حقوقی مالکان و کارگران، تعیین تکلیف وضعیت بیکاران، احقاق حقوق کارگران و بازگرداندن آنها به چرخه فعالیت پرداختند.

فاضلی تاکید کرد: در حادثه پلاسکو 585 بنگاه صنفی آسیب شدید دیدند و حدود 305 واحد به طور کامل سوختند و سه هزار کارگر بیکار شدند.

وی ادامه داد: نگاه و رویکرد اتاق اصناف بازگرداندن سریع کارگران به چرخه کار بود تا وضعیت معیشتی آنها دچار اختلال نشود، در همین زمینه کارگروهی از سوی دولت به محوریت معاون اول رییس جمهوری تشکیل شد که در آن رییس بنیاد مستضعفان و شهردار تهران نیز حضور دارد که از این حیث جای تقدیر دارد.

رییس اتاق اصناف ایران از دستگاه های ذی ربط بویژه بانک ها خواست در ارائه خدمات بانکی کوتاهی نکنند.

فاضلی تاکید کرد: یک سوم بناهای تجاری کشور آسیب پذیر هستند و این در حالی است که ما شاهدیم متاسفانه اصناف در امر سیاست گذاری بخصوص در امور شهری اختیاری ندارد.

وی اضافه کرد: تقاضای ما این است که به سه میلیون بنگاه اقتصادی توجه بیشتر شود زیرا متاسفانه شرایط خوبی در نظام برنامه ریزی کشور ندارند.

ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی ساعت 7 و 59 دقیقه صبح پنج شنبه (30 دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت و تعدادی از آتش نشانان و شهروندان زیر آوار ماندند.

16 آتش نشان در حادثه پلاسکو به درجه شهادت نائل شدند.

 

3535

کد خبر 631262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =