بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به سخنان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا درباره ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین بهرام قاسمی گفت: این سخنان حاوی ادعاهای بی پایه، تکراری و تحریک آمیز است و در حالی بیان می شود که تلاش های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه بر کسی پوشیده نیست؛ گروه هایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم مورد حمایت های مالی، لجستیکی و اطلاعاتی آمریکا و شرکایش قرار دارند. اگر همکاری صادقانه ایران با دولت های قانونی منطقه و نیروهای مسلح رشید و نیروهای مقاومت مردمی این کشورها در مبارزه با گروه های تروریستی از جمله داعش - که به گفته رییس جمهور آمریکا ساخته و پرداخته دولتمردان آن کشور است - نبود، اکنون چند پایتخت کشورهای منطقه تحت سلطه این تروریستها بود و مبارزه بین المللی با تروریزم با پیچیدگی های بیشتری مواجه می شد.

قاسمی افزود: جای تاسف است که دولت آمریکا بجای قدردانی از ملت ایران برای مبارزه مستمر با تروریزم، با تکرار ادعاهای بی اساس و اتخاذ سیاست های نابخردانه عملا به گروه های تروریستی کمک می کند. یکی از این سیاست ها، تصمیم اخیر دولت ایالات متحده در ایجاد محدودیت برای ورود شهروندان برخی کشورهای اسلامی به آن کشور است. این تصمیم نابجا و تبعیض آمیز که مورد انتقاد دولت ها و ملتها در اقصی نقاط جهان از جمله در آمریکا قرار گرفته، یک بار دیگر حکایت از بی توجهی دولتمردان ایالات متحده به قوانین، مقررات و عرف بین المللی دارد. چگونه دستگیری و دست بند زدن به دستان یک کودک ۵ ساله که مورد تایید کاخ سفید نیز قرار گرفته ، مبارزه با تروریسم قلمداد می شود؟ چگونه نگهداشتن طولانی مدت افراد کهنسال در فرودگاه های آمریکا با قوانین حقوق بشری که آمریکا مدعی احترام به آنهاست مطابقت دارد؟

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: سیاست های منطقه ای ایران کاملا شفاف و روشن است. ما خواستار روابط دوستانه با همه کشورهای منطقه بر مبنای حسن همجواری، احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی کشورها هستیم. در این زمینه ادعاهای بی اساس و باطل علیه کشورمان با هدف ایجاد اختلاف در میان کشورهای منطقه و یافتن بازار بیشتر برای تسلیحات مرگبار ایالات متحده مطرح شده است. دولت آمریکا بجای تفرفه افکنی، از اقدامات جنایتکارانه جنگی در یمن که توسط شرکای خود و با تسلیحات آمریکایی انجام می شود فاصله بگیرد.

قاسمی تاکید کرد: سیاست دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران منطبق بر حقوق و مقررات بین المللی بوده و تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست و هیچ کدام از موشک ها برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده و لذا انجام آزمایش های موشکی هیچ مغایرتی با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ندارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پایان افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدامات مغایر با تعهدات منطقه ای و بین المللی آمریکا هشدار داده و تاکید می کند که توسل به هرگونه تهدید نه تنها در تضاد با قواعد آمره حقوق بین الملل است بلکه ناکارآمدی آن در برابر عزم و مقاومت ملت بزرگ ایران برای دولت های متعدد آمریکا ثابت شده است.

4949

کد خبر 631731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • باب لورد A1 ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
  2 10
  تنها راه حل مشکلات ایران و آمریکا یک،جنگ رودر رو تمام عیار است،ولا غیر
  • بی نام A1 ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
   4 0
   عجب یابویی هستی تو دیگه بابا