سخنگوی دولت به مردم اطمینان داد در طی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، یارانه هیچ نیازمندی قطع نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز در نشست خبری محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت، بحث پیام اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره احتمال قطع یارانه برخی یارانه بگیران مطرح شد.
همچنین خبرنگار ما در خصوص تعداد قطع یارانه ها در سال آینده سئوال کرد. نوبخت در این باره گفت: قبلا آمار ریز را گفته ایم. مسئول این بخش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و دستورالعمل دقیقی دارند. حدود ۴ میلیون نفر لغو شده و حدود یک میلیون بررسی مجدد شده اند. در برخی موارد کارگری به من مراجعه می کند یا فرهنگی بازنشسته ای می گوید که همه زندگی من دچار اخلال شده. سازمان یارانه ها، موظف به برقراری مجدد یارانه این افراد بوده. وزارت تعاون طبق دستور آقای رئیس جمهور موظف است با احتیاط عمل کند. اگر یارانه غیرنیازمند پرداخته شود بهتر است تا اینکه یارانه یک فرد نیازمند قطع شود.
او در ادامه گفت: مطمئن باشید هر آن کسی که نیازمند واقعی دریافت یارانه است، یارانه اش تحت هیچ شرایطی قطع نمی شود. اما کسانی که اطمینان داشته باشیم، مطمئنا قطع می کنیم و از این مبلغ برای پرداخت یارانه نقدی، بهبود تولید، بهداشت و درمان و پرداخت به صنایع استفاده خواهیم کرد.
سخنگوی دولت با اشاره به قطع یارانه نقدی و وصل مجدد آن توضیح داد: دستورالعمل یارانه ها می گوید وقتی به نتیجه رسیدید یارانه کسی باید قطع شود، به او اعلام کنید. بعد وقتی او اعتراض کرد، زمانی را برای ارائه مدارک به معترض باید طی کنید. مثلا در یک مورد، کسی مراجعه کرد که یارانه من چرا قطع شده؟ وقتی بررسی شد متوجه شدند ۵ خودرو به نام اوست. البته این عمومیت ندارد. مطمئنا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دوست ندارد یارانه نیازمندی قطع شود.

 

46231

 

کد خبر 633646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =