تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد بازی پک‌من توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند، اما آیا می‌دانید این یادآوری خاطرات قدیمی 120 میلیون دلار از سرمایه مردم زمین را به هدر داده است؟

فریبا فرهادیان: لطفا نگویید که جمعه گذشته لوگوی گوگل رادیده‌اید اما با آن بازی نکرده‌اید؟ هفته گذشته گوگل به مناسبت جشن تولد سی سالگی بازی پک‌من، لوگوی خود را طوری طراحی کرده بود که هر کاربری می‌توانست مدت‌ها با آن بازی کند و لذت ببرد. گرچه این لوگو یک کار نوستالژیک بود و خیلی‌ها را به خاطرات سال‌های دور و نزدیک برد، اما گفته می‌شود نزدیک به پنج میلیون ساعت (دقیقا 4,819,352 ساعت) از وقت کاربران گوگل را به همراه پولی گزاف به هدر داده است.

به گزارش گیزمودو، رسکیوتایم یکی از معتبرترین جاهایی است که می‌تواند اطلاعات خوبی راجع به این زمان و پول هدر رفته به ما بدهد. رسکیوتایم یک ابزار نرم‌افزاری است که به شرکت‌ها و اشخاص امکان می‌دهد که بفهمند زمان و توجه خود را چگونه صرف کرده‌اند و درضمن به آن‌ها کمک می‌کند تا آن را بهبود بخشند. این نرم‌افزار دارای مخزن اطلاعاتی از صدها میلیون توجهی است که ثانیه به ثانیه از هر ساعت کار فرد را به خود اختصاص می‌دهد. پس چه کسی معتبرتر از رسکیوتایم برای ارائه اطلاعاتی راجع به زمان و پولی است که توسط لوگوی گوگل به هدر رفته است؟

رسکیوتایم با بررسی و مقایسه وضعیت گوگل در جمعه پک‌منی با جمعه قبل از آن توانست به تفاوت‌های بسیار جالب توجهی دست یابد. آنها یک مجموعه تصادفی یازده‌هزارنفری از کاربرانی را که آن روز 3 میلیون ثانیه از وقتشان را در گوگل گذرانده بودند، انتخاب کردند و به این نتیجه رسیدند که جمعه پک‌منی گوگل باعث شده هر کاربر به طور متوسط 36 ثانیه بیشتر از وقت خود را در گوگل بگذراند.

با توجه به این‌که این سایت بزرگ جستجو در روز 23 می (جمعه گذشته) 504,703,000 کاربر داشته و فرض کنیم این پایگاه داده در آن روز نماینده خوبی از نمونه‌های کاربری بوده، می‌توان به این نتایج جالب رسید:

1- پکمن گوگل توانسته است 4,819,352 ساعت از وقت ما را بگیرد.

2- اگر ارزش کار هر کاربر گوگل به طور متوسط معادل 25 دلار در هر ساعت باشد (25هزار تومان برای هر ساعت کار که در خارج از کشور مقدار معمولی است)، جمعا 120,483,800 دلار در آن روز به هدر رفته است.

3- با این مبلغ شما می‌توانید به مدت 6 هفته مزد تمام 19835 کارمند گوگل را از لاری پیج و سرگئی برین (موسسان شرکت) گرفته تا دربان این شرکت بدهید.

4- حال اگر تصور کنیم تمام کسانی که با پک‌من بازی کرده‌اند ارزشی معادل یک کارمند متوسط شرکت گوگل داشته باشند، باید بگوییم که مبلغی معادل 299میلیون دلار به هدر رفته است.

البته باید در نظر داشت که تمای این اعداد و ارقام درصورتی درست هستند که اگر افراد با پکمن بازی نمی‌کردند، حتما یک کار سازنده انجام می‌دادند!

کد خبر 64131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۴
  0 0
  در پاراگراف آخر باید اضافه میشد «و در کشورهای پیشرفته هستند و هر ساعت آنها بطور متوسط 25 دلار ارزش دارد» ولی من بازی نکردم! البته در زمان خودش هم این بازی را زیاد بازی نکرده بودم و علاقه مند نبودم!
 • بدون نام IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۴
  0 0
  به ما زیاد ربط نداشت چون اینجا ساعتی 1500 تا 2000 تومن بیشتر نمی دن!!!
 • بی نام IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
  0 0
  ۲۵ دلار میشه ۷۵ هزار تومان نه ۲۵ هزار تومان