ساکنان غرب تهران در محدوده دهکده المپیک و محله گلستان از پلیس برای برخورد با معتادان متجاهر و ناهنجاری‌های اجتماعی مدد می‌طلبند.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری خبرآنلاین جلسه بررسی مشکلات و وضعیت محله گلستان و دهکده المپیک واقع در منطقه 22 با حضور برخی شهروندان، شورایاران، مدیران محلی و اعضای کمیته نظارت شورای شهر تهران برگزار شد. در این جلسه امکان توسعه و تجهیز بوستان ها و فضاهای سبز محله به وسایل بازی کودکان، ملزومات ورزشی و تفریحی، پیگیری به منظور تأمین روشنایی معابر سطح محله به ویژه خیابان های یاسمن شمالی، بنفشه نهم شمالی نبش گلفام، خیابان سیزده شرقی و فضای سبز پیرامون چمن مصنوعی، محدوده اطراف مسجد چهارده معصوم و ... مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین تسریع و تکمیل عملیات اجرایی سنگفرش پیاده روی خیابان رشد، پیش بینی و تخصیص خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی جهت تسهیل تردد شهروندان محله و ساماندهی واصلاح هندسی مسیر ورودی وخروجی آزادگان و شهرک گلستان از دیگر مواردی است که در حوزه عمران شهری قرار بر پیگیری شد..
برخی از اهالی محله گلستان و دهکده المپیک در این نشست از نهادها و سازمان هادرخواستهایی داشتند. از جمله اسقرار کانکس نیروی انتظامی به منظور افزایش امنیت محله به ویژه خیابان یاسمن شمالی، محدوده پیرامونی ساختمان امام علی (ع)، انتهای یاس6، یاس 7، یاس 8، زمین های بایر یاس هشتم و پارک رشد از مواردی بود که به فرماندهی ناجا منتقل شد.
همچنین اهالی دهکده المپیک، در حوزه فرهنگی و اجتماعی محله درخواستهایی داشتند که از آن جمله می توان به امکان احداث مسجد، پیش بینی و احداث مراکز فرهنگی(کتابخانه،آمفی تئاتر، فرهنگسرا و ... )، آموزشی و تفریحی در سطح محله، پیگیری و هماهنگی لازم با نیروی انتظامی به منظور ساماندهی ناهنجاری های اجتماعی اعم از اعتیاد و توزیع مواد مخدر، پیگیری به منظوراحداث ساختمان سرای محله و تجهیز ساختمان سرای محله به ملزومات اداری اشاره کرد.
در این نشست مقرر شد جهت امنیت بیشتر در محله دهکده المپیک، درخواست اهالی در خصوص استقرار کانکس نیروی انتظامی در سطح محله به نیروی انتظامی ارجاع شود.
همچنین در ادامه این نشست درباره وضعیت محله دهکده المپیک واقع در منطقه 22، هم مقرر شد در حوزه سلامت محله تسریع درعملیات اجرایی احداث پروژه بوستان جوانمردان انجام گیرد.
در این جلسه، شورایاری محله دهکده المپیک پیشنهادهایی را در حوزه حمل و نقل و ترافیک و عمران مطرح کردند که از آن جمله می توان به احداث پارکینگ طبقاتی، مکانیزه کردن پل عابر پیاده (واقع بر اتوبان شهید خرازی)، احداث پایانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی همراه با تخصیص خطوط مورد نیاز، در سطح محله، مناسب سازی، ترمیم و همسطح سازی معابر و پیاده روها و ساماندهی و اجرای تمهیدات ترافیکی همراه با نصب تابلوهای راهنمایی و توقف ممنوع در سطح معابر محدوده دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرد که مقر رشد این موارد نیز در دست پیگیری قرار گیرد.

 

46231

 

کد خبر 642888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =