تزریق ۴ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان تسهیلات به صنعت استان البرز

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری البرز از تزریق ۴ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از روابط عمومی استاندار البرز، عباداله کامکار عصر پنجشنبه در دیدار ائمه جمعه استان با استاندار،بخشی از خدمات دولت در حوزه صنعت و اقتصاد را تشریح کرد و گفت: صنعت موضوعی پیچیده است و با وجود مشکلاتی که دولت در این مدت داشته است،شاهد تثبیت شرایط و در ادامه جذب سرمایه گذاری برای استان بوده ایم.

وی با بیان اینکه البرز روی ریل توسعه قرار دارد افزود: امروز این استان در تمامی حوزه ها حایز رتبه های بالایی است و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز در سفر به شهرستانهای استان با تدابیر ویژه ای که در دولت دیده شده بخشی از مسائل و مشکلات صنعتگران را رفع کرده اند.
کامکار واگذاری و تفویض 100 مورد از اختیارات دولت به استانها، قراردادن اختیار امور مالیات کشور به استانها و فعال شدن شورای گفتگو،جلسات ستاداقتصاد مقاومتی و..را از اقدامات انجام شده در دولت نه به شعار بلکه در عمل عنوان کرد.
معاون استاندار البرز با اشاره به فعالیت 100 برند ملی و 3500 واحد تولیدی در استان پیگیری مطالبات این واحدها را از جمله برنامه های دولت برشمرد و گفت: تشکیل 111 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با هزار و 120 پرونده و هزار و 585 مصوبه که بخش عمده ای از آن نیزبه انجام رسیده است ازگام های بلند دولت در این بخش بوده است.
وی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی، رسیدگی به امور واحدهای تولیدی دردستور کار قرار داشت و 294 واحد تولیدی 651 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.
کامکار گفت: در مجموع 4 هزار و 338 میلیارد تومان تسهیلات به صنایع و واحدهای تولیدی استان تزریق شده است که در شرایط اقتصادی کنونی، در نوع خود رقم قابل توجهی است.
وی با اشاره به رشد سرمایه گذاری خارجی در استان خاطرنشان کرد: در سال 92 میزان سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت 26 میلیون دلار بوده که در سال 95 این رقم به 524 میلیون دلار رسیده است.
معاون استاندار با اعلام رشد 10 برابری سرمایه گذاری خارجی در این استان و کسب رتبه اول جذب سرمایه در کشور، گفت: در بخش های صنعت،معدن، گردشگری، کشاورزی و... رتبه های شاخصی را کسب کرده ایم که از گام های بلند دولت بشمار می رود.

46

کد خبر 645159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =