ایرنا نوشت: رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی اعلام کرد: مردم هر گونه شکایت خود را می توانند در کلانتری ها ثبت کنند تا در رده های تخصصی رسیدگی شود براین اساس می توانند جرائم سایبری و شکایات خود را در این حوزه به کلانتری ها اعلام کرده تا پرونده تشکیل و شکایات آن ها ثبت شود.

سردار محمد شرفی در پاسخ به این سووال که مردم چگونه باید شکایت های سایبری و جرائم مرتبط با فضای مجازی را اعلام کنند و آیا باید حتما به پلیس فتا مراجعه کنند؟ افزود: جرائم سایبری در محیط های کلانتری نیز رسیدگی می شود به گونه ای که امسال بیش از سه هزار و700 مورد پرونده در حوزه جرائم فضای مجازی در کلانتری ها ثبت شد.

وی ادامه داد: جرائم سایبری همچون سایر جرائم در کلانتری ثبت و در سطح رده های تخصصی رسیدگی می شود.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی افزود: با توجه به آگاهی نسبت به رده های تخصصی در نیروی انتظامی، در حوزه رده های تخصصی، سطح جرائم سطح بندی شده است به عنوان مثال گفته می شود رسیدگی به هفت جرم به کلانتری ها سپرده شود و مابقی جرائم به حوزه های تخصصی ارجاع گردد.

سردار شرفی افزود: در حوزه جرائم سایبری نیز ، جرائم سطح بالا را بعد از ثبت و تشکیل پرونده در کلانتری ها به پلیس فتا ارجاع می دهیم اما موارد کوچک را در کلانتری بررسی می کنیم به عنوان مثال اگر از حساب فردی مبلغ ناچیزی سرقت شده باشد در همان کلانتری بررسی می شود چرا که درست نیست این گونه جرائم را به پلیس فتا ارجاع دهیم.

وی اضافه کرد: تعامل بین پلیس پیشگیری و فتا سازنده بوده و هماهنگی خوبی بین این دو پلیس وجود دارد.

سردار شرفی تاکید کرد: شهروندان می توانند هر گونه شکایت خود را در هر موضوع و جرائمی به کلانتری ها اعلام کنند و کلانتری ها برابر قانون موظفند شکایت مردم را اخذ کنند.

۴۲۴۲

کد خبر 647391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حقیقت گو IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
    1 0
    حتما شوخی می کنید ما رفتیم کلانتری، فیلم دوربین از زمان سرقت رو بدیم به پلیس که بازبینی بکنه، اصلا امکان چک کردن ویدئو نداشتند در کلانتری محل... گفتند برو از روی فیلم، چند تا عکس پرینت شده از لحظات حساس بگیر، بیار ما ببینیم....