نائب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم اردبیل که از جانبداری رسانه ملی از یک جناح خاص انتقاد کرده بود، گفت: صدا و سیما باید بیشتر این موضوعات را رعایت کند.

به گزارش خبرآنلاين، محمد فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس دهم، در اخطاري با تكيه به اصل  110 قانون اساسي،‌ گفت: براساس اصل 110 قانون اساسی،  تعیین سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری انجام می شود، حال در بند دوم سیاست های کلی نظام درحوزه انتخابات تأکید شده که داوطلبان انتخاباتی، از صدا و سیما، رسانه ها و امکانات عمومی کشور به صورت برابر بهره مند شوند، همچنین اصل 75 قانون اساسی به صورت صریح بر آزادی بیان و نشر افکار با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور در صدا و سیما تأکید کرده است.

وي ادامه داد: مسئله انتخابات یک موضوع ملی است و رفتار صدا و سیما نباید به گونه ای باشد که شائبه جانبداری از یک کاندیدا یا کاندیداهای خاص ایجاد شود و عدالت تصویری و خبری باید انجام شود. صدا و سیما باید برای بیان خواسته ها و انتظارات همه اقشار مردم و جناح و جریانات و احزاب قانونی باشد نه این که به تریبونی برای جریان های خاص تبدیل شود.

فیضی معقتد است: «در شرایط کنونی از اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما تقاضا می کنم که عملکرد صدا و سیما در مسئله انتخابات را پیگیری کنند زیرا نباید در زمان غیرقانونی تبلیغات، فردی که کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری است را به یک برنامه تلویزیونی دعوت کند.»

علی مطهری نایب رئیس مجلس كه در اين هنگام رياست مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: ان‌‌‌‌‌‌‌شاءالله صدا و سیما این مسائل را رعایت خواهد کرد، البته ما هم نباید بدبین باشیم و هر گونه موضوع و اظهار نظری را به انتخابات ربط دهیم. اما قطعا صدا و سیما باید بیشتر اين موضوعات را رعایت کند.

29217

کد خبر 653325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =