۰ نفر
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰

واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس سابق ام آی 6 گفت رئیس جمهوری آمریکا در بحران مالی 2008 از روسیه پول قرض کرد.

رئیس سابق سازمان جاسوسی انگلیس (ام آی 6) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به گرفتن پول از روسیه تحت عنوان وام در  بحران مالی سال 2008 متهم کرد.
پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت: «ریچارد دیارلاو» رئیس سابق ام آی 6 در مصاحبه با مجله پراسپکت گفت رئیس جمهور ترامپ در بحران مالی 2008 برای حفظ امپراتوری اقتصادی خود که به شدت در نتیجه بحران مالی آسیب دیده بود، از روسیه پول قرض کرد.


دیارلاو گفت: آنچه که برای ترامپ باقی می ماند، ممکن است این باشد که چه قراردادهایی -و با چه شرایط و دوره بازپرداخت- وی برای گرفتن پول از روسیه بعد از بحران مالی سال 2008 آن هم زمانی که سایر بانکها و وام دهندگان با توجه به سابقه ورشکستگی ترامپ، پول خود را به خطر نمی انداختند- بسته است.  
گرفتن وام از نهادهای روسیه غیرقانونی نیست اما دیارلاو -که در سال 2004 دولت را ترک کرد- در این مصاحبه، هیچگونه سند و مدرکی برای اثبات این ادعای خود ارائه نکرد.


ترامپ درست چند روز قبل از آنکه قدرت را در دست بگیرد، توئیت کرد که روسیه هیچ اهرمی علیه او ندارد.
ترامپ همچنین اخیرا به دنبال حمله هوایی آمریکا به سوریه بعد از حمله شیمیایی به استان ادلب در سوریه که روسیه متحد آن می باشد، گفت که روابط روسیه و آمریکا ممکن است در پایین ترین سطح نسبت به همیشه باشد.
«رابرت آمستردام» یک وکیل در شرکت حقوقی بین المللی آمستردام و همکاران، که تجربه زیادی در امور روسیه دارد، در گفتگو با روزنامه ایندیپندنت گفت: شکی نیست که سازمان های اطلاعاتی آمریکا و اف بی آی، قبل از انتخابات سال 2016 آمریکا، اطلاعاتی درباره معاملات مالی ترامپ با نهادهای روسی داشتند و از آن مطلع بودند.
وی افزود: سابقه رابطه ترامپ با روسیه به سالهای خیلی خیلی قبل بر می گردد. من مطمئنم که اف بی آی او را تحت نظر داشت.


در حال حاضر دو تحقیق موازی درخصوص اتهام روابط بین همکاران ترامپ و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و نیز ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کنگره در حال انجام است.
«مارک وارنر» سناتور دموکرات و نایب رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا گفت که روش های استفاده شده ازسوی کرملین باعث می شود هر کسی که به فرایند دموکراتیک معتقد است، احساس ترس و وحشت کند.
اگر اف بی آی و یا دیگر سازمان های اطلاعاتی آمریکا در مورد همه حسابهای مالی ترامپ با وام دهندگان روسیه اطلاع داشتند، در این صورت سوال بیشتری به ذهن خطور می کند که چرا این اطلاعات بویژه با توجه به رویکرد اف بی آی به هیلاری کلینتون نامزد مخالف ترامپ در طول انتخابات سال 2016، زودتر منتشر نشد. 


«جیمز کامی» رئیس اف بی آی، 28 اکتبر- تنها 11 روز  قبل از برگزاری انتخابات در آمریکا - نامه ای به کنگره ارسال کرد و در آن خاطرنشان کرد که این سازمان در تحقیقات جاری خود درباره استفاده نامزد وقت خانم کلینتون از یک سرور ایمیل خصوصی برای ارسال پیام های حاوی اطلاعات طبقه بندی شده، به ایمیل های جدید و مرتبط دست یافته است.
آقای آمستردام گفت یکی از توضیحات ممکن این است که اف بی آی یک خبرچین دارد که زمانی بخشی از سازمان ترامپ بوده و آن اطلاعات بخاطر حفاظت از وی افشا نشده است. 
وی افزود: به نظر من، اف بی آی هیچ تعهدی برای منتشر کردن  بازجویی ترامپ ندارد، اما درمورد هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قانون باید یکسان اعمال شود.


آمستردام در ادامه گفت که مقامات روسیه - اگر اطلاعات بهتری نداشته باشند- اطلاعات مشابه ای درباره معاملات مالی ترامپ با نهادهای روسی در اختیار دارند.
وی افزود: یکی از وام دهندگان اصلی ترامپ، بانک «دویچه بانک» بود که بطور خاص با روس ها روابط نزدیک داشت.
هنوز مشخص نیست که ترامپ آیا بدهی سال 2008 خود به وام دهندگان روسی را پرداخت کرده است یا نه. همچنین مشخص نیست که چه کسی یا چه عضوی از سازمان ترامپ وام ها را دریافت کرده است. 
تحقیقات کنگره آمریکا همچنین شامل مصاحبه ها و استماع دادرسی احتمالی از «جارد کوشنر» داماد ترامپ خواهد بود. تایید شده است که بانک «Vnesheconombank » -بانک توسعه دولتی روسیه- در دسامبر 2016 با کوشنر دیدار و ملاقات کرده است.

52310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 655354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =