۰ نفر
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۸

تسنیم نوشت: انتصاب افراد خاص در دولت ترامپ و فعالیت آنها در شرکت‌هایی که پیشتر به عنوان لابی‌گر حضور داشتند باعث آغاز تحقیقات درباره این افراد شده است.

به گزارش نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درحال جمع‌آوری لابی‌گرهای سابق، حقوق‌دان‌ها و مشاوران در کاخ سفید و نهادهای فدرال آمریکاست تا از طریق آنها سیاستهای جدیدی را در صنایع آمریکا اعمال کرده و آنها را نیز به سود خوبی برساند.

این درحالی است که موضوع تضاد منافع در فعالیت ترامپ و نیروهایش به عنوان کارمند دولت اخیرا جنجال برانگیز شد. یکی از این افراد مایکل کاتانزارو نامدارد که درحال فعالیت به عنوان مشاور ارشد بخش انرژی کاخ سفید است و تا سال گذشته به عنوان لابی گر برای شرکتهای بزرگی مانند شرکت نفت و گاز دوون انرژی اوکلاهوما و چندین شرکت دیگر فعالیت می‌کرد که مخالف قوانین حافظ محیط زیست اوباما مانند طرح انرژی پاک بودند.

مورد دیگر گاد ولف است که چندین سال  به تبلیغات درباره جذب بودجه از سوی اداره امنیت حمل و نقل و صرف صدها میلیون دلار بر روی یک سیستم جدید مانیتورینگ چمدان‌ها پرداخت.

هرچند ورود نیروهای جدید به دولت مسئله جدیدی نیست اما پس از تصمیم ترامپ برای  لغو بند اخلاقی مبنی بر ممنوعیت ورود لابی کنندگان به نهادهایی که دو سال قبل برای آنها فعالیت می‌کردند، دولت وی هدف انتقادات قرار بیشتری قرار گرفته است.

افراد منتصب از سوی ترامپ بسیار ثروتمند‌تر و دارای روابط پیچیده تجاری بیشتری با بخش خصوصی نسبت به مقامات دوره اوباما هستند و همین موضوع تضاد منافع آنها را با مشتریان سابق خود به مراتب بیشتر می‌کند.

52310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 655299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =