۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷

اختتامیه نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی جمعه اول اردیبهشت برگزار می‌شود و از هر ۲۷ طرح برتر حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی، روز جمعه به ایستگاه پایانی می‌رسد و در اختتامیه این جشنواره که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، طرح‌های برتر ۲۷ انجمن ادبی معرفی می‌شوند.

در حالی که پیش‌تر اعلام شده بود در جشنواره انجمن‌های ادبی ۱۰ طرح برای اجرا در سال ۱۳۹۶ برگزیده و از میان این ۱۰ طرح، سه طرح به عنوان برنده معرفی و از اجرای آنها حمایت می‌شود، به پیشنهاد هیئت داوران، جمعا از برنامه‌های ۲۷ انجمن حمایت خواهد شد.

احسان رضایی، دبیر اجرایی و عضو هیئت داوران نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی با اعلام این مطلب گفت: «داوران جشنواره، پس از بررسی طرح‌ها و برنامه‌های ارسالی، به دلیل نزدیکی طرح‌ها به یکدیگر، تصمیم گرفت تعداد برگزیدگان را بیش‌تر و مبلغ پیش‌بینی حمایت از انجمن‌ها را بین این تعداد تقسیم کند.»

او با بیان این‌که مجموع مبلغ جوایز هیچ تغییری نکرده است، اظهار کرد: «در این جشنواره، ۱۸۲ انجمن ادبی از شهرهای مختلف شرکت کرده و برنامه‌هایشان را ارائه دادند که بعد از انجام دو مرحله داوری، در نهایت از بین برنامه‌های ارسالی، ۵۱ برنامه نامزد شد که از میان این برنامه‌ها، هفت طرح به عنوان برنده و ۲۰ طرح به عنوان تقدیری معرفی خواهند شد.»

به گفته رضایی، هر یک از طرح‌های تقدیری با ۳۰ میلیون ریال و طرح‌های برگزیده با ۸۰ میلیون ریال مورد حمایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی قرار می‌گیرند.

داوران نهایی این جشنواره را علی‌اصغر سیدآبادی (نویسنده و مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت ارشاد)، بهمن ساکی (شاعر و پژوهشگر) و احسان رضایی (نویسنده و دبیر جشنواره انجمن‌های ادبی) تشکیل می‌دهند.

مبالغ اعطایی به طرح‌ها و برنامه‌های برتر انجمن‌های ادبی به صورت نقدی اهدا نمی‌شود؛ بلکه این مبالغ با حمایت از انجمن‌های ادبی برگزیده و مشارکت در اجرای برنامه و هزینه‌کرد در زمان اجرا پرداخت خواهد شد که در واقع، بعد از روز اختتامیه، اجرای برنامه‌های برگزیده این جشنواره آغاز می‌شود.

مراسم پایانی نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی، روز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیدعباس صالحی معاون فرهنگی او در مجتمع فرهنگی، آموزشی آدینه تهران برگزار می‌شود. در این مراسم، به جز اهدای جایزه برترین طرح‌های ارائه شده از سوی انجمن‌های ادبی سراسر کشور، پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی نیز رونمایی می‌شود.

58243

کد خبر 656399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =