۰ نفر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵

ایسنا نوشت: صدر اعظم آلمان در سفرش به ابوظبی امارات به بررسی بحران‌های منطقه و همکاری‌های اقتصادی میان دو طرف برلین و ابوظبی پرداخت.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان یک روز پس از سفرش به عربستان و دیدار با سلمان بن عبد العزیز، پادشاه این کشور راهی شهر ابوظبی پایتخت امارات شد و در آنجا با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی روابط دو جانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، توسعه‌ای، همکاری‌ها و مشارکت‌های موجود میان دو کشور و نیز راه‌های ضامن توسعه و تقویت این همکاری‌ها پرداختند.

همچنین در این دیدار مسایل منطقه و آخرین تحولات آن به ویژه مسایل مربوط به سوریه، لیبی،‌ یمن، تلاش‌هایی که برلین و ابوظبی در زمینه مبارزه با تروریسم و گروه‌های افراطی داشته‌اند و نیز هماهنگی‌های دو طرف در حمایت از اصول ثبات و امنیت در منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در سفر روز یکشنبه مرکل به عربستان چندین یادداشت تفاهم و طرح‌های همکاری در حوزه‌های صنعت،‌ تکنولوژی و امنیت میان ریاض و برلین به امضا رسید.

مجموع سرمایه‌گذاری‌های آلمان در امارات به حدود ۲.۴ میلیارد دلار می‌رسد و امارات نیز با تبادلات تجاری در حدود ۱۶ میلیارد دلار در سال شریک تجاری اول آلمان در منطقه خلیج فارس است.

ولیعهد ابوظبی در این دیدار تاکید کرد، امارات به ارتباطات خود با آلمان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و به دنبال تقویت و توسعه این روابط در تمامی حوزه‌هاست.

مرکل نیز تصریح کرد، امیدوار است که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نهایت توافقنامه تجارت آزاد را امضا کنند.

وی افزود، این موضوع را با ولیعهد ابوظبی بررسی کرد.

52310

کد خبر 660784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =