پاسخ حسین موسویان عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای و استاد دانشگاه پرینستون آمریکا به این سوال که مشارکت بالا در انتخابات چه تاثیری بر امنیت ملی و امنیت منطقه ای دارد؟

شايد كمتر انتخاباتي در دنيا به اندازه انتخابات رياست جمهوري در أمريكا و ايران مورد توجه افكار عمومي منطقه و جهان باشد. ميزان مشاركت و نتيجه انتخابات ايران، در معادلات و محاسبات و برنامه‌ريزي‌هاي قدرت‌هاي منطقه‌اي و جهاني تاثير تعيين كننده‌اي خواهد داشت.

اتحادي استراتژيك و بي سابقه اي  بين اسراييل و عربستان و متحدينش براي مقابله باايران شكل گرفته است. ترامپ بر خلاف اوباما، به اين اتحاد پيوسته و اولين سفر خارجي ترامپ به عربستان و اسراييل هم براي هماهنگي هاي اين مثلث دراقدامات عليه ايران است.

بعد از حل بحران هسته اي، سياست خارجي ايران دردولت دوازدهم  با چالشهاي مهمي جهت دفع اقدامات ضدايراني مثلث امريكا-اسراييل-عربستان درسطح داخلي، منطقه اي و جهاني مواجه خواهد شد.

موفقيت ايران مستلزم وحدت ملي ومهارت فوق العاده متصديان ديپلماسي و امنيت ملي ايران خواهد بود. ملت ايران دراين انتخابات بايد با ميزان مشاركت بالا و انتخاب مناسب، بستر مناسب را فراهم كند.

49310

کد خبر 663709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =