۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵

ایرنا نوشت: سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز یکشنبه در واکنش به آزمایش جدید موشکی کره شمالی، گفت که رهبر این کشور 'حالت جنون' دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، 'نیکی هیلی' گفت: آزمایش موشکی اخیر کره شمالی نشات گرفته از «‌حالت جنون» کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از انتخابات اخیر در کره جنوبی است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد، آمریکا همچنان به افزایش فشارها بر کره شمالی از طریق اقدامات بین المللی و تحریم های احتمالی جدید علیه این کشور ادامه خواهد داد و به هیچ عنوان این فشارها کاهش نیافته است.

هیلی گفت: این موشک در نزدیکی خاک روسیه فرود آمده است و رهبر کره شمالی باید بداند مسیری که در پیش گرفته است، به دیدار و گفت و گو با رئیس جمهور ترامپ منجر نخواهد شد.

در همین ارتباط، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در نخستین واکنش به این موضوع، خواستار تحریم های قوی تر علیه کره شمالی پس از آزمایش موشک بالستیک توسط این کشور شد.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد که پیونگ یانگ مدتهاست که یک تهدید آشکار بوده است. اجازه بدهید این اقدام تحریم آمیز اخیر منجر به درخواست برای اجرای تحریم های بسیار قوی تر علیه کره شمالی شود.

کاخ سفید اعلام کرد: با توجه به اینکه موشک آزمایش شده توسط کره شمالی بیشتر نزدیک به روسیه بوده تا ژاپن، دونالد ترامپ نمی تواند تصور کند که روسیه از این آزمایش رضایت داشته باشد.

پیش از این فرماندهی اقیانوس آرام آمریکا اعلام کرد که این شلیک موشک را رهگیری کرده و اعلام کرد که تهدید برای آمریکای شمالی نیست. یک سخنگوی این ستاد فرماندهی گفت: نوع این موشک مورد ارزیابی قرار گرفت و شلیک این موشک مربوط به موشک بالستیک قاره پیما نمی باشد.

این آزمایش موشکی کره شمالی در حالی اوایل روز یکشنبه انجام شد که تنش ها در شبه جزیره کره بالا است به طوریکه ترامپ ماه گذشته هشدار داده بود که احتمال یک 'مناقشه جدی، جدی' با پیونگ یانگ وجود دارد. با این حال ترامپ گفته حاضر است با رهبر کره شمالی در مورد برنامه موشکی و هسته ای این کشور مذاکره کند.

5252

کد خبر 665573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =