در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران مطرح شد و قرار شد جهت بررسی بیشتر، این طرح در جلسه یکشنبه آتی شورای شهر تهران مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در جریان بررسی این طرح مهدی چمران رئیس شورای شهرهمچنان به عنوان یکی از مخالفان این طرح ظاهر شد و به مجادله با رحمت اله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پرداخت.

حافظی: طرح صیانت از باغات حاصل ساعت ها کار و بحث کارشناسان است و نقطه نظر کارشناسی است اما دوستان فرمودند که منافع مالکین در نظر گرفته شود و حساب دو تا چهار تای چرتکه ای کردند که ارزش یک باغ و میوه آن چقدر است و اگر بروند ساخت و ساز کنند. من متاسفم، این تفکری بوده که طی این ده سال باغات شهر تهران را نابود کرده، باغ را نباید بگذارند تخریب شود ملک خانه قدیمی مستهلک بافت فرسوده را بروید و بسازید. اجازه ندید باغات تخریب شود و در جلسه مطالبات مقام معظم رهبری چرا نگفتید که مردم بیزار می شوند.

چمران: ما همه می خواهیم باغات و درختان را حفظ کنیم.

حافظی: چند صد هکتار از باغات در این 10 سال از بین رفته؟ از بین رفت.

چمران: شما برگشتید به قانونی که 7 درصد باید زیربنا را بسازد. این قانون از اول تا سال 82 بوده است یک پروانه بر اساس این قانون در شهر صادر نشده است یعنی اجرایی نبوده به همین دلیل شورای دوم آمد و تشویقی کار کرد.

حافظی: خروجی این بود که باغات حفظ شود اما شورای دوم اصلاح کرد و مصوبه برج باغات را داد و تمام باغات از بین رفت.

چمران: ببنید یک پروانه با 7 درصد زیربنا صادر شده است؟ عملی نبوده.

حافظی: خروجی این بود که باغات حفظ شد.

چمران: کارشناسان جنابعالی تصمیم شان روی چشم ما.

حافظی: کمیسیون معماری و شهرسازی هم بوده.

چمران: نه ما با کمیسیون معماری کار کردیم و چنین اعتقادی نداریم.

حافظی: رییس کمیسون امضا کرده است.

چمران: دوستان ما به باغات کار ندارند به خدا، به خانه مردم کار دارند که 30 درصد آن الان ساختمان دارد و این ساختمان مثلا 400 متر است و زمینش اش دو هزار متر است بعد بخواهد خراب کند بسازد می گویند 250 متر بساز، این عملیاتی نیست و این نتیجه اش این می‌شود که صابون و قیر بریزند تا درختان را خشک کنند.

حافظی: این چهار طبقه است، هزار متر می شود.

چمران: در جایی که پهنه آن دو طبقه است چرا چهار طبقه؟

حافظی: شما الان 17 طبقه در صیانت از باغات اجازه دادید.

چمران: نبوده این می رود در بلندمرتبه سازی و قانونش فرق می کند شما بر.ید دو واحد شهرسازی بخوانید عزیزم تا بفهمید چیست.

حافظی: سلامت مردم برای ما مهم است.

۴۷۴۷

کد خبر 668826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  48 1
  به نظر میاد طیف چمران و قالیباف اخرین سعی خود را برای تامین منافع بساز بفروش ها دارند می کنند
 • بی نام A1 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  45 0
  هرجا اصولگرایان بودند جز تخریب و سو مدیریت چیزی نداشته
 • بی نام IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  20 1
  چرا به سخنان توهین امیز پناهیان درباره مراجع نمی پردازید؟ رسما میگوید اینها که در انتخابات از حق دفاع نکردند تقوا دارند؟؟؟؟؟ اینها که حتی مراجع را هم متهم میکنند و خود را صد در صد حق میدانند ایا زنگ خطری برای اینده جامعه نیستند؟ فیلم اظهاراتش در سایت انتخاب موجود است
 • علی A1 ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  39 1
  حافظی انسان شریف و دلسوزی هست و کاش باز کاندید میشد . جناب چمران خدایی هم هست و رسیدگی میشه به حق الناس
 • رضا IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
  43 2
  آقای چمران متاسفم که استدلال شما فقط بر اساس دو واحد شهرسازی خواندن است. آقای محترم یک مریض که دلش درد میکند و فریاد میزند نیاز به خواندن دو واحد بیماری معده و یا روده ندارد شما راه حل تان چه بوده که کلان شهر تهران از نظر کیفیت زندگی تا این حد سقوط کرده؟؟؟ لطفا شما بروید دو واحد برنامه ریزی و مدیریت توسعه بخوانید نه فقط شهر سازی به سبک خودتان فکر نمی کنم شهر سازی خوانده باشید چون شهر سازی فقط معماری و ساختمان نیست بلکه در نهایت به کیفیت زندگی آدم ها کار دارد
 • علی IR ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  0 0
  اقای چمران انها بجای دو واحد شهر سازی نیاز به گرفتن چند واحد روشهای کلاه برداری دارند تا مانند دوستان شما املاک نجومی دریافت کنند و شما بعنوان استاد این دروس از انها دفاع کنید .
 • بی نام RO ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
  0 0
  اقای چمران واقعا متاسفم ازاستدلال شما فقط حیف افراد دلسوز مانند اقای مهندس حافظی ومهندس حقانی نییتند..... امیدوارم زودتر شورای پنجم تشکیل وبه مسایل شورای چهارم رسیدگی کند واینکه خواهش دارم ازشورای پنجم ازخدمات ارزشمند اقای حافظی وحقانی تجلیل وازانها درپست های شهرداری تهران استفاده شود یاعلی