ایلنا نوشت: رئیس ستاد جبهه مردمی با تأکید بر اینکه برجام فقط محدود در مسئله هسته‌ای نبود، گفت: با توجه به تحرکات منطقه‌ای آمریکا بعید نیست در روزهای آتی دولت روحانی مسئله برجام منطقه‌ای را مطرح کند.

محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گردهمایی اعضای جبهه مردمی با بیان اینکه جبهه مردمی برای انتخابات نبود، بلکه اولین اقدام آن برای شروع کار ورود به انتخابات بود، اظهار داشت: جبهه مردمی برای اهداف بزرگ‌تری شکل گرفت و به همین منظور پس از ایستگاه اولش که انتخابات بود،‌ مسیر خود را ادامه خواهد داد.

وی افزود: تشکل جبهه مردمی نیروهای انقلاب که متشکل از همه نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی است، در این مقطع زمانی بهترین گامی بود که برای پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن برداشته شد.

ذوالقدر با اشاره به دو رویکرد حاکم بر اداره کشور پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: یک نگرش مبتنی بر ولایت فقیه و متجلی در امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است و در مقابل آن نگرش دیگری وجود دارد که این ارزش‌ها را برنمی‌تابد و شاید بتوان تعبیر غرب‌گرا را برای آن انتخاب کرد.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برخی شاخصه‌های دو رویکرد متناقض حاکم بر اداره کشور در سال‌های پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: اولین شاخصه نگاه به اسلام و نگاه رویکرد اول به اسلام، همان چیزی است که امام راحل(ره) از آن به عنوان اسلام ناب محمدی(ص) خطاب می‌کنند و درمقابل آن جریانی است که اسلام را به عنوان امری نسبی تلقی می‌کند که در تعابیری چون اسلام رحمانی و تعابیری از این دست، متجلی است.

وی ادامه داد: رویکرد اول انقلاب را حقیقتی زنده می‌داند، ولی رویکرد دوم قائل به پایان انقلاب است و می‌گوید انقلاب با تشکیل نظام جمهوری اسلامی پایان یافته است.

ذوالقدر در همین زمینه اظهار کرد: رویکرد اول معتقد به ولایت مطلقه فقیه است، ولی رویکرد دوم ولایت فقیه را تا امری حداقلی تخفیف می‌دهد و در بهترین شرایط می‌گوید ولایت فقیه در حد نظارت است و حق دخالت در امور حکومتی را ندارد.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت یازدهم با شعار اعتدال و رویکرد غرب‌گرا روی کار آمد، تصریح کرد: جریان اصلاحات خود را با چهره روحانی بازسازی کرد و به وسیله آن روی کار آمد، کمااینکه به تعبیری که خود نیروهای اصلاح‌طلب به کار می‌برند، روحانی را رحم اجاره‌ای اصلاحات تلقی می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم فکر می‌کرد شاید سازش با غرب و رابطه با کدخدا می‌تواند مشکلات را حل کند، افزود: به همین دلیل به سمت برجام رفت، ولی برجام فقط محدود در مسئله هسته‌ای نبود و مجموعه‌ای از برجام‌های دیگر را نیز شامل می‌شد.

ذوالقدر در همین راستا ادامه داد: اولین برجام، برجام هسته‌ای بود و قرار بود این برجام‌ها کشور گام به گام به دامان غرب ببرد تا به‌تدریج خودمان را با هنجارهای آنها تطبیق دهیم و فرایند نرمالیزاسیون شکل گیرد.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: قرار بود برجام دوم توان موشکی ایران را کنترل کند و تحرکات منطقه‌ای کنونی آمریکا نیز بر این مبناست و بعید نیست دولت روحانی در روزهای آینده این برجام را مطرح کند.

وی خاطرنشان کرد: برجام سوم برای موضوعات حقوق بشر است تا هنجارهای غربی را بپذیریم که نظیر آن سند ۲۰۳۰ است که مورد اعتراض رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

ذوالقدر افزود: موضوع مقاومت منطقه‌ای و عدم حمایت از جریان مقاومت و همچنین به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هم یکی از برجام‌هاست.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبر انقلاب به همین دلیل بارها بر مسئله نفوذ تأکید می‌کردند، تصریح کرد: در مقابل این جریان نفوذ، رهبر انقلاب بارها بر انقلاب و انقلابی‌گری تأکید داشتند و دلیل آن نیز این بود که جریان انقلابی کشور می‌تواند با جریان نفوذ مقابله کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نیروهای انقلاب باید با ایفای نقش سیاسی بسیج می‌شدند، ادامه داد: تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب پاسخی به این نیاز بود که هدفش ایجاد هم‌افزایی در جریان انقلاب برای مقابله با پروژه‌های غرب است.

ذوالقدر افزود: بر این اساس مجمع عمومی جبهه مردمی مدیریت فرایند تصمیم‌گیری نهایی را به شورای مرکزی واگذار کرد و در نهایت در جریان انتخابات شورای مرکزی تصمیم گرفت که با یک نامزد که آقای رئیسی بود، کار را ادامه دهد.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پایان تأکید کرد: حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات ۲۹ اسفند، ۱۶ میلیون رأی حلال کسب کرد و با این رأی عدم‌الفتحی افتخارآمیز برای خود به دست آورد.

27214

کد خبر 669575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی A1 ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  21 4
  خجالت بکشید با این مرزبندی های اعتقادی و سیاسی تان؟ غربگرا و اسلامگرا؟خودباخته و خودساخته؟شهرموند درجه یک و درجه دو؟...رای حلال و رای حرام؟...اگر مدعی دیانت و اخلاق هستید به رای مردم احترام بگذارید.و اگر تنها مدعی اینها هستید لااقل آزادمرد باشید
 • م.ط IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  13 1
  ۱۶ میلیون رأی حلال؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  16 2
  اگر اینطور باشه که دست اقای روحانی درد نکنه من که رای حلال حلال و با رغبت بهشون دادم زنده باد روحانی .تا کور شود هرآنکه نتواد دید,افتخارات دولت تدبیر و امید را...
 • بی نام A1 ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  12 2
  از ایشان انتظار داریم بگویند درکجای سند2030 اموزش همجنسگرایی و.. توصیه شده؟
 • بی نام IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  16 1
  خدایا نعمت خجالت را به بعضی عطا بفرما
 • بی نام A1 ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  12 1
  جمنا؟ اسمش آشناست آهان همونا که رئیسی و قالیباف رو معرفی کردند وهر دو شون هم رای نیاوردن.چه جمعیت فدرتمدین
 • محمد A1 ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  17 3
  باسلام اکثریت مردم به گفتمان وبه تعبیری دکترین سیاسی روحانی رای دادند که بااحتساب 12 میلیون نفری که رای ندادند ویقینا نود درصدانان موافق این رودکردند میتوان به قطع یقین گفت که اکثریت مطلق مردم ایران موافق نفکرتنش زدایی باجهان و ادامه مسیرکشوربرمدار تعقل میباشند
 • بی نام A1 ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  20 1
  ظاهرا ایشان بدنبال مسایل دیگری است
 • بی نام A1 ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
  14 2
  23 میلیون رای بهش دادیم تا بتونه تصمیمات بزرگ بگیره
 • عجبا A1 ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
  2 1
  در مورد قضیه کنسرت ها پارسال یه کامنت گذاشتم که دولت از طریق امنیت ملی باید یه تذکر جدی بده چون ادامه اون روند به حاکمیت ملی دولت لطمه زد الان هم اینه اینها برنامه ی حملات گسترده ی شبانه روزی رو دارند از پیامهای تبریک بیشتر شبیه تهدید و تا جمعه ها ... مطمئن باشید آقای روحانی اگه یه هشدار جدی در سطح ملی به اینها ندید کار رو بدتر از قبل خواهند کرد ...