۰ نفر
۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۸

دنیای اقتصادنوشت: حداقل قیمت آپارتمان نوساز از میان فایل‌های بررسی شده در منطقه هشت تهران از حدود 3 میلیون تومان آغاز می‌شود و با پافشاری فروشندگان، قیمت‌های پیشنهادی این گروه از آپارتمان‌ها در برخی از محله‌های پرمتقاضی این منطقه به هشت میلیون تومان هم می‌رسد.

با این حال به گفته مشاوران املاک معامله قطعی آپارتمان‌های نوساز در قیمت‌های بالاتر از میانگین منطقه، تاکنون مشاهده نشده است.

بعد از مناطق مصرفی اصلی نظیر 4، 5، 2 و 14 تهران، بازار معامله آپارتمان در منطقه 8 تهران نیز پرحرارت است. این منطقه تقریبا همیشه در زمره 10 منطقه پرمعامله تهران قرار دارد و عموما رتبه 5 یا 6 را به خود اختصاص می‌دهد. ماهانه حدود 6 درصد از کل معاملات آپارتمان مسکونی در تهران در منطقه 8 ثبت می‌شود که آمار نسبتا قابل توجهی است.

این منطقه پرمعامله اما در سال جدید و به دنبال افزایش حجم آپارتمان‌های نوساز آماده فروش، با شرایط متفاوتی روبه‌رو شده است. با وجود اینکه در مجموع وضعیت بازار مسکن دستخوش تغییرات قیمتی جدی نشده و نوسان افزایشی بسیار محدود بوده است، اما به گفته مشاوران املاک، آپارتمان‌های نوساز که اخیرا فایل شده‌اند با قیمت‌هایی بعضا تا 5/ 1 برابر میانگین قیمت معاملات نوساز در فصل زمستان، قیمت‌گذاری شده‌اند. با این حال به گفته آنها استقبال از خرید واحدهای نوساز گران‌قیمت به دلیل قیمت پیشنهادی نامتعارف فروشنده‌ها بسیار اندک است و نوسازها به جز گروه محدودی از متقاضیان مسکن، چندان خواهان ندارد.

در طول دو ماه اخیر اغلب خریداران مسکن در منطقه 8 ترجیح داده‌اند آپارتمان‌های چندساله اما اصطلاحا «تمیز» و قابل بازسازی با هزینه اندک را جست‌وجو و معامله کنند؛ ضمن اینکه بین قیمت پیشنهادی فروشنده‌ها و قیمت قطعی معامله نوسازها نیز فاصله معناداری وجود دارد و کسانی که قصد فروش دارند، تخفیف نهایی قابل قبولی در هنگام عقد قرارداد منظور می‌کنند تا قیمت ملک به واقعیت منطقه نزدیک شود و معامله سر بگیرد.

بازار «نوساز»ها در منطقه هشت

3535

کد خبر 671147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی A1 ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  22 19
  خبری نیست رکود کامل
 • سیما A1 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  18 18
  حتی با تخفیف هم خریداری نیست
 • سامان A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  14 24
  این قیمت ها رو از کجا آوردین،کمتر از ایناست من خودم منطقه ۸ هستم.
  • رکنی IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   15 6
   من 50 ساله ساکن نارمک هستم.نوسازبه دردبخورجدیدا زیر7تومن گیرنمیاد.
 • پریا A1 ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  12 24
  با این گرونی ۳۰ سال ساخت هم نمیشه خرید چه برسه به نوساز
 • برزن A1 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  14 24
  قیمت های الکی