ایسنا نوشت: رییس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم قصاص عامل حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج خبر داد و افزود: متهم بابت ارتکاب قتل عمد، به 10 فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار محکوم شده است.

یدالله موحد اظهار کرد: به زودی حکم به محکوم علیه ابلاغ می شود و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است و پس از قطعیت در دیوان عالی کشور، حکم به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی درباره نحوه اجرای حکم نیز گفت: قاعدتا در زمان اجرای حکم و بنا به شرایط زمانی و مکانی، تصمیم در خصوص اجرای حکم چه در ملاء عام و یا در محل زندان با جلب نظر دادگاه گرفته خواهد شد.

موحد عنوان کرد: محتویات پرونده حکایت از آن دارد در تاریخ 2 دی ماه سال گذشته مقارن ساعت 18:30 دقیقه فردی مسلح به سلاح جنگی کلاشینکف به منزل فردی به هویت (ک.د) واقع در روستای جهان آباد از توابع شهرستان فهرج یورش برده و با تیراندازی به سمت افراد حاضر در منزل اقدام به قتل جمعا 10 نفر (8 زن و 2 مرد) و ایراد جرح عمدی 4 نفر دیگر (3 زن و یک مرد) نموده است.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله اقدامات لازم برای دستگیری قاتل صادر شد، بیان کرد: پس از این حادثه مامورین در صحنه حاضر و ضمن انعکاس مشاهدات خود و تایید آثار خون زیاد در محل یک خشاب خالی و تعدادی پوکه جمع آوری نموده اند و در تحقیقات اولیه داماد خانواده به نام (ش.ن) به عنوان ضارب معرفی مورد تعقیب قرار می گیرد.

موحد ادامه داد: در تاریخ 5 دی ماه 95 متهم در شهرستان ایرانشهر شناسایی و با بکار گیری شگردهای پلیسی و در حالیکه مقاومت می نموده دستگیر و به دادسرای حوزه قضایی محل وقوع جرم اعزام می شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: در ادامه با درخواست احاله و موافقت دیوان عالی کشور رسیدگی به موضوع به مراجع قضایی شهرستان کرمان محول و با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی وانقلاب کرمان پرونده جهت رسیدگی به شعبه اول کیفری یک کرمان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه علت و انگیزه اصلی این حادثه اختلافات خانوادگی بوده است، عنوان کرد: طبق نظریه پزشکی قانونی در خصوص وضعیت روحی و روانی متهم در حین ارتکاب جرم، وی فاقد اختلال روانی تشخیص داده شده است.

وی گفت: دادگاه مستندات به مواد قانونی، رای بر محکومیت متهم موصوف بابت ارتکاب قتل عمد به ده فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار نموده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: بابت جنبه عمومی بزه جرح عمدی نیز متهم به تحمل 5 سال حبس تعزیری درجه 5 و بابت بزه خرید و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات جنگی علاوه بر ضبط سلاح و مهمات مکشوفه به تحمل 5 سال حبس تعزیری درجه 5 محکوم شده است.

47237

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 671782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =