تسنیم نوشت:معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران با بیان این که مصوبه "خالص فروشی" در قنادی‌ها در حال اجراست، گفت: بر این اساس وزن جعبه قبل از وزن کردن شیرینی محاسبه و از آن کسر می‌شود.

حسین درودیان  در واکنش به انتقادات مدیرکل تعزیرات حکومتی  استان تهران که اظهار داشته بود "افزایش قیمت زولبیا را یک‌روزه ابلاغ کردند اما مصوبه خالص فروشی را ابلاغ نمی‌کنند." گفت: از این اظهارت متعجب هستیم زیرا خالص فروشی اکنون در قنادی‌های تهران در حال اجرا است.


وی افزود: خالص فروشی شیرینی یا کسر وزن جعبه از قیمت شیرینی در حال حاضر برای تمام شیرینی ها ازجمله زولبیا بامیه در حال انجام در تهران است و  ابلاغیه این امر علاوه بر تهران در سایر شهرهای نیز با ابلاغیه رئیس اتاق اصناف ایران به‌صورت سراسری در آمده است.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران ادامه داد: بر این اساس وزن جعبه قبل از پر شدن شیرینی کشیده  و  وزن شیرینی  به صورت خالص به مشتریان فروخته می‌شود.

وی تصریح کرد: هر واحد این خالص فروشی را اجرا نکند تخلف محسوب، برگه تخلف برای وی صادر و به تعزیرات سازمان حکومتی معرفی می‌شود.

گفتنی است محمد محمدی  معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران در گفتگو با تسنیم گفته بود:«یک روز قبل از ماه مبارک رمضان، قیمت زولبیا و بامیه را افزایش دادند و همان موقع هم به همه قنادی‌ها برچسب و نرخ‌نامه جدید دادند اما اتحادیه قنادان هنوز که هنوز است مصوبه خالص‌فروشی را به قنادی‌ها ابلاغ نکرده است.»

 

3535

کد خبر 673449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  38 0
  اين همه سال است كه اصناف اين اجحاف را در حق مردم انجام مي دهند و دريغ از يك برخورد قاطع؟
 • پویا DE ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  6 4
  حالا اگه ما شیرینی نخریم و نخوریم ، چه خللی در زندگیمون وارد میشه ؟؟