ایلنا نوشت: هفت نفر از اعضای مرتبط با گروه تروریستی داعش شب گذشته در استان فارس دستگیر شدند.

شب گذشته در یک عملیات هماهنگ میان پلیس امنیت و اداره اطلاعات استان فارس تعدادی از عوامل مرتبط با گروهک تروریستی تکفیری داعش شناسایی شدند. ماموران امنیتی توانستند در عملیاتی موفق هفت نفر از این افراد را شناسایی و دستگیر کنند.

تحقیقات بیشتر از این افراد در حال انجام است. گفتنی است دو نفر از عوامل مرتبط با داعش نیز صبح امروز در روانسر کرمانشاه دستگیر شده بودند.

ایلنا در خبر دیگری نوشت:

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در حاشیه مراسم وداع با پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران گفت: ترور روز چهارشنبه به لحاظ نظامی، کیفیت و قابلیت عملیاتی نداشت. 

او با اشاره به اینکه داعش از سال ۹۳ بنا داشت کشور را در یک مقیاس گسترده درگیر کند، اظهار داشت: در خرداد و تیر سال ۹۳ داعش در یک زمان کوتاه از استان‌های غربی عراق یعنی استان انبار به استان‌های شرقی یعنی به استان دیاله در نزدیکی مرز مهران و دهلران وارد شد و قصد داشت در یک مقیاس گسترده ما را درگیر کند. 

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: این گروه یک احساس باطلی هم مثل منافقین داشتند که فکر می‌کردند استان‌های مرزی ما با آنها همراهی می‌کنند. 

پوردستان تاکید کرد: ظرفیت عملیاتی نیروهای مسلح ما جلو آنها را گرفتند و آنها ناامید شدند و به همین خاطر تلاش کردند که در یک مقیاس دیگری وارد شوند و من مطمئن هستم که در هیچ حوزه‌ای به موفقیت لازم نخواهند رسید.

او افزود: نیروهای مسلح ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی ما آمادگی بسیار خوبی دارند و اشراف اطلاعاتی خوبی دارند.  جانشین فرمانده کل ارتش یادآور شد: این ماحصل میلیاردها دلار هزینه است که کشورهای استکباری کردند که بتوانند کار عملیاتی انجام بدهند و به همین خاطر است که ما معتقدیم که این کاری که انجام شد ظرفیت و قابلیت عملیاتی ندارد.

27216

کد خبر 674701

برچسب‌ها