به گزارش ایسکانیوز : یک دندانپزشک قلابی که در اتوبوس های تندروی تهران جیب بری می کرد با تلاش پلیس آگاهی بازداشت شد و از مخفیگاهش سلاح گرم و شوکر به دست آمد.

همزمان با افزایش خطوط اتوبوس های تندرو (BRT) در پایتخت طی چند ماه اخیر و استقبال شهروندان از این طرح ، پلیس با شکایت های مشابهی مبنی بر جیب بری رو به رو شد و مقابله با مجرمان در دستور کار قرار گرفت.
یکی از همین پرونده ها ، هشتم آبان پارسال از کلانتری 148 انقلاب در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و رسیدگی تخصصی آغاز شد.
مالباخته گفت : در خیابان آزادی - ایستگاه دانشگاه شریف - سوار اتوبوسBRT شده بودم که هنگام پیاده شدن فهمیدم زیپ کیف دستی ام باز است.بعد ، کیفم را بازرسی کردم و متوجه شدم محتویات داخل آن از جمله پول و مدارک شناسایی ام دزدیده شده است.
کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی و در نظر گرفتن این احتمال که جیب بر موردنظر از دزدان حرفه ای است به کنکاش در بانک اطلاعات مجرمان پیشینه دار پرداختند.پلیس ، آلبوم های موجود از عکس آنان را هم به مالباخته نشان داد که یک خلافکار تیزدست به نام «ذبیح - د» شناسایی شد.
شاکی اعلام کرد : مردی که عکسش در این آلبوم است آن روز در در اتوبوس بود و کنارم قرار داشت.من اما به خاطر سن و سال نسبتا بالای او اصلا تصور نمی کردم که جیب بر حرفه ای باشد.
«ذبیح - د» 57 ساله از سال 1358 تاکنون 10 فقره پیشینه زندان دارد.وی در سال 1370 خود را دندانپزشک جا زده و مطب گشوده بود که محاکمه و زندانی شد اما هرگز دست از خلاف نکشید.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، پیرمرد تبهکار که آخرین بار 13 خرداد 87 از زندان آزاد شده و بارها مخفیگاه خود را تغییر داده بود با تلاش افسران پایگاه سوم اداره آگاهی مرکز در محدوده فلکه دوم تهرانپارس ردیابی و دستگیر شد.
همچنین در بازرسی از تازه ترین مخفیگاه وی یک قبضه سلاح کمری ، یک شوکر ، 30 دستگاه تلفن همراه ، صدها قطعه کارت تلفن و مترو ، کارت سوخت انواع خودرو و موتوسیکلت ، کارت شناسایی ملی و بیمه نامه های خودروهای مالباختگان و گواهینامه جعلی پایه یک به دست آمد.
در همین رابطه رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد : با توجه به سلاح گرم ، شوکر و مدرک های کشف شده از مخفیگاه «ذبیح - د» به نظر می رسد پیرمرد در جرم های سنگینی دست داشته است که تحقیق موشکافانه در این باره ادامه دارد.

کد خبر 68116

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =