نامه نیوز نوشت: نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بر این عقیده است که مردم به عارف برای حضور در مجلس رای داده اند و صحیح نیست که ایشان از نمایندگی مجلس استعفا دهد و به عنوان شهردار تهران مشغول به کار شود.

سید ابراهیم امینی، عضو حزب اعتماد ملی و منتخب شورای شهر تهران با اشاره به مطرح شدن نام محمدرضا عارف به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری تهران از سوی برخی از سیاسیون، گفت: هر کسی که این موضوع را مطرح کرده نظر شخصی خودش را عنوان کرده است و طبیعتا هر فردی بنا بر توجیحات و دلایلی که دارد می‌تواند نظر خود را بیان کند.

وی با اشاره به اینکه باید به رای مردم احترام بگذاریم تصریح کرد: معتقدم با توجه به مباحثی که در میان منتخبین شورای پنجم مطرح شد و همه 21 نفر هم با آن موافقت کردند، تصمیم بر این شد که اعضا دوره پنجم شورا تا پایان دوره 4 ساله شوای شهر، هیچ سمتی را که جایگاه آنان در شورای شهر را تحت تاثیر قرار دهد و یا مجبور به استعفا از شورا شوند قبول نکنند.این اصل در خصوص نمایندگان مجلس هم صدق می‌کند.

امینی تصریح کرد: با توجه به شان و جایگاهی که آقای عارف به عنوان رئیس فراکسیون امید دارد و اینکه گزینه اول مردم تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است، بنده اعتقادی ندارم که ایشان بخواهد از مجلس استعفا بدهند و به شهرداری تهران بروند.به نظرم بهتر است دکتر عارف سه سال آینده را در مجلس فعالیت کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه تاکنون شرایط و ضوابط شهردار آینده پایتخت را مشخص کرده‌ایم خاطرنشان کرد: تصمیم بر این گرفته شده است که هرکدام از اعضای شورای شهر 3 نفر را معرفی کنند و کسانی که 5 نفر از اعضا به آن‌ها نظر مثبت داشته باشند به مرحله بعد می‌روند و پس از آن برنامه و روزمه خود را ارائه می‌دهند تا در نهایت به گزینه واحدی برسیم.

29214

کد خبر 683139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  29 18
  چقدرم کار ازش بر میاد قحط الرجال شده
 • بی نام A1 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  31 19
  عارف به درد هیچ کار سیاسی یا اجرایی نمی خوره....
  • بی نام US ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
   9 1
   بی انصاف نباش اگه عارف دوره فبل با بزرگ منشی کنار نمی رفت روحانی رأی نمی آورد. در ضمن ایشون فارغ التحصیل یکی از بهترین دانشگاههای دنیا است و دوره درخشانی در زمان معاونت اولی دولت اصلاحات داشت. ولی چون اهل سر و صدا و اعتراض نیست و به عملکرد بدون جنجال اعتقاد داره باید در سمتهایی مثل معاونت اولی باشه که کمتر در معرض حاشیه است. شهرداری مناسب ایشان نیست.
 • بی نام A1 ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  31 3
  به نظرم حفظ جایگاه موجود در مجلس اولویت بیشتری دارد و برای شهرداری تهران بهتر است از نیروهای دیگر استفاده شود.
 • بی نام A1 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  10 12
  خنده دار تر اینم مگر میشه مگر داریم
 • بی نام DE ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  15 6
  مسخره کردن مردمو؟ هر روز یه اسم میگن یکی از یکی عجیبتر و نامناسبتر برای شهردار شدن. اگه مدیر خوب میخوان صفایی فراهانی امتحانش رو بارها پس داده
  • بی نام A1 ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
   3 3
   من کلا فکر میکرد هاشمی شهردار میشه ه بهشون را یدادم. حالا میگند فلان و فلان. به خاطر اینکه چمران نیاد و یکی از 21 نفر نباشه دارند شهرداری رو میدند دست یه نفر تازه کار توی امور شهری. هاشمی اصلح ترین فرد برای شهرداریه. شوخی که نیست شهر تهرانه. حالا فرضا چمرانم عضو شورای شهر باشه 1 به 20 چه کار میخواد بکنه؟
  • بی نام IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
   1 0
   کجا ؟فوتبال در پیتی که با دعا و استغاثه رفتیم جام جهانی یا بازیهای یک در میان لیگ سراسری با ا رده شصتم ایران در قوتبال جهان و پنجم اسیا ؟
  • بی نام IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
   3 7
   خوب دوستان تمامیت خواه هستن، نمیخوان صدای مخالف تو شورا باشه
 • بی نام IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  5 1
  بدترین انتخاب ممکن