مهر به نقل از مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار از اجرای طرح کارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان از چهارشنبه خبرداد و نوشت:تاکنون۳۸۶هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که ۶۸ هزار و۶۰۰نفر واجد شرایط هستند.

علاءالدین ازوجی با بیان اینکه فاز اجرایی طرح کارورزی (ویژه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی) از روز چهارشنبه آعاز می‌شود گفت: تاکنون ۳۸۶ هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که البته سطح تحصیلات این افراد از ابتدایی تا دکتری را شامل ‌شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح کارورزی صرفا برای اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مقطع فوق دیپلم به بالا را شامل می‌شود، گفت: از کل تعداد ۳۸۶ هزار نفری که در سامانه ثبت نام کردند ۶۸ هزار و ۶۰۰ نفر دارای مدارک دانشگاهی هستند و مشمول طرح می‌شوند.

ازوجی گفت: البته اطلاعات سایر افرادی که در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند نیز در بانک اطلاعاتی متقاضیان شغل ثبت می‌شود و در سیاستگذاری طرح‌های اشتغالی مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیر کل سیاستگذاری بازار کار و توسعه اشتغال وزارت کار در خصوص میزان استقبال واحدهای پذیرنده و کارفرمایان برای جذب واجدان شرایط طرح کارورزی گفت: واحدهای اقتصادی متقاضی نیروی کار فارغ التحصیل که تحت عنوان واحدهای پذیرنده عنوان می‌شوند از طرف ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین دستگاه‌های اجرایی استانی شناسایی می‌شوند. در زمینه جذب فارغ التحصلان دانشگاهی مذاکرات بسیار خوبی با نمایندگان بخش خصوصی و تعاونی مانند اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون صورت گرفته تا از ظرفیت بخش خصوصی در طرح کارورزی استفاده شود.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های دریافتی، خوشبختانه طی دو سه هفته گذشته نظر به جلسات با نمایندگان بخش خصوصی و همچنین ابلاغ برنامه جامع اشتغال فراگیر از سوی معاون اول رئیس جمهور، تحرکات خوبی در بازار کار در استان‌ها مشاهده‌ می‌شود.

 

3535

کد خبر 685072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =