کمک هوش مصنوعی به یافتن شهروندان گمشده در خیابان توسط پلیس

این روزها هوش مصنوعی دنیای آی تی را احاطه کرده و هر روز خبر جدیدی درباره آن می‌شنویم.

به گزارش خبرآنلاین، ابزارهوشمند ردیابی و نظارتِ نیروهای پلیس، با تجهیز به هوش مصنوعی متحول می‌شوند و کمپانی موتورولا سولوشنز / Motorola Solutions (با موتورولا سازنده گوشی ارتباطی ندارد) قصد دارد در محصول خود (Si500 Body Cam)  یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را اضافه کند تا پلیس‌ها بتوانند افراد گمشده را در خیابان بیابند.(مطابق عکس زیر)

این کار را موتورولا با کمک کمپانی Neurala انجام می‌دهد که اخیرا با ساخت نرم افزاری روی پهپاد، شکارچیان در افریقا را می‌یابند و آنها قصد دارند از همین تکنیک برای یافتن افراد گمشده در خیابان استفاده کنند و اولین تست را نیز در منطقه وائوکگان ایلینوی انجام می‌دهند تا باگ‌های سیستم را کشف کنند.

در آینده نزدیک شاهد شناسایی افراد در خیابان توسط دوربین‌های سیار پلیس (Si500 نسل آینده) خواهیم بود که به مرکز تصاویر و آی دی افراد وصل بوده و تمام دوربین‌های مذکور با هم شبکه‌ای از تصاویر را ایجاد کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا در کسری از ثانیه افراد گمشده را در خیابان شناسایی کنند.

به عنوان مثال گزارش گم شدن یک کودک بین نیروهای پلیس پخش می‌شود و نیروها از طریق دوربین Si500 تصاویر کودکان در خیابان را اسکنِ خودکار کرده و فرد مورد نظر را از روی مشخصات لباس، چهره و ... پیدا می‌کنند.

بحث حریم خصوصی ممکن است مانع از توسعه فراگیر این پروژه شود، اما ماه گذشته پلیس انگلیس از همین طریق مظنونی را بازداشت کرد و حالا پلیس آمریکا می خواهد از سیستمی مشابه استفاده کند.

 

 

5656

 

کد خبر 688040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =