۰ نفر
۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
ربیعی: فقر و بیکاری علت اصلی «طلاق» نیست

ایسنا نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح در زمینه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گفت: باید با همه توان به ویژه توان نیروهای مسلح به سمت غلبه بر مشکلات پیش برویم.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز (دوشنبه) در همایش مهارت آموزی سربازان، موضوع تامین مالی و سرمایه گذاری را یکی از چالش‌های پیش روی دولت عنوان کرد و گفت: یکی از چالشهای دولت تامین سرمایه گذاری مورد نیاز است که بخشی از آن از طریق مهارت آموزی جبران می شود.

وی گفت با بهره‌مندی از موضوع مهارت آموزی می توانیم حدود 25 درصد از کسری سرمایه را جبران کنیم.

وزیر کار انتقاد از وضعیت نظام آموزش کشور با بیان اینکه متاسفانه سازوکار نظام آموزشی، تکنسین بیرون نمی دهد اظهار کرد: متاسفانه در زمینه تربیت تکنسین از سوی نظام آموزشی دچار فقدان هستیم؛ از سمت دیگر با پیچیده شدن بازار کار و مهارتهای مورد نیاز آن با تفاوتهای ایجاد شده با گذشته مواجهیم. در این راستا موضوع مهارت آموزی موضوعی جدی برای آینده کشور محسوب می شود.چنانچه می‌خواهیم در مسیر توسعه حرکت کنیم و همزمان با فقر مبارزه کنیم و سیاستهای رفاهی را دنبال کنیم، ناگزیریم که به موضوع مهارت بیش از پیش بپردازیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی فقط مختص امور فنی نیست بلکه مهارتهای ارتباطی و ... را نیز در بر می گیرد، اظهار کرد: فکر می‌کردیم که فقر و بیکاری علت اصلی طلاق است اما پس از انجام بررسی‌های مربوطه به این نتیجه رسیدیم که عدم برخورداری از مهارت زندگی کردن و تعامل با همسر از جمله دلایل مهم طلاق زوجین است.

ربیعی گفت: جامعه ای که از مهارت برخوردار باشد قدرت او افزایش می یابد و تحریمهای مختلف حتی حمله نظامی او را از پای در نخواهد آورد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گفت: بنای ما در دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی بر این است که از همه ظرفیتهای کشور استفاده کنیم چراکه ظرفیت اقتصاد ایران پاسخگوی نیازها نیست و باید با همه توان به ویژه توان نیروهای مسلح به سمت غلبه بر مشکلات پیش برویم.

ربیعی با بیان اینکه نظامیان در کشورهای مختلف در طول تاریخ محمل دار توسعه بوده‌اند، گفت: نظامیان همواره مهد تکنولوژی های جدید بوده اند و ما به ظرفیتهای نیروهای مسلح احترام می گذاریم و مطمئنیم که با برنامه ریزی صحیح می توانیم این ظرفیتها را به جامعه بیاوریم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کار برای مهارت آموزی کارکنان وظیفه تاکید کرد: این حمایت فقط حمایت وزارت کار نیست بلکه حمایت کل دولت را در پی دارد. معتقدیم که باید پیش از پایان خدمت سربازی جوانان به آنها مهارت آموخته شود تا پس از پایان خدمت وارد بازار کار شوند.

42238

کد خبر 704068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
  1 0
  چیزی که من می بینم دورو برم و نظر شخصی خودم هست، طلاق ها در طبقات مختلف اجتماعی با دلایل مربوط به همان طبقه اتفاق می افته. در بعضی خانواده ها که درونشان اعتیاد هست و طبعاً فقر و بیکاری و طبعات آن دلیل خیلی از طلاق های اجباری است. در طبقات اجتماعی متوسط و متوسط رو به بالا، متفاوت شدن طرز فکر یکی از طرفین ازدواج و عدم تغییر طرز فکر طرف مقابل باعث یک شکاف جهان بینی میشه. هر کدوم از طرفین نگاه خودشون رو به دنیا پیدا می کنن و این یعنی جدایی. در طبقه ثروتمند نوکیسه، عدم رسیدن به بلوغ فکری و بالارفتن شانس ارتباطات بیشتر باعث برانگیختن حس تنوع طلبی در هر دو جنس میشه و جدایی صورت میگیره.
 • رضا ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
  3 0
  چرااا نيست ، اگر هم نيست يكي از سرشاخه هاي طلاق است ، وقتي مردي يا زنگي كار نداره و يا درامد كافي نداره توي استرس هست ، به همديگه ميپرند ، ارامش خانواده به هم ميخوره ، تحقيقات جديد نشان داده حتي روي سكس هم تاثير ميگذاره ، كه به مورو زمان فاصله ايجاد ميشه