سفر هیأت ایرانی به بنگلادش برای بررسی آخرین وضعیت آوارگان میانمار/ احتمال اعزام پزشکان ایرانی

ایسنا نوشت: اولین محموله کمک‌های انسان دوستانه ایران به آوارگان میانماری فردا(جمعه) به بنگلادش ارسال می شود. وزیر بهداشت در ادامه نشست گفت: در صورتیکه شرایط فراهم شود، علاوه بر ارسال خوراک و پوشاک به میانمار، در حوزه پزشکی و اقدامات درمانی و بهداشتی نیز آماده کمک به مسلمانان میانمار هستیم.

ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، که ریاست تیم ایران را برای سفر به بنگلادش جهت ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان میانماری و بررسی وضعیت آن‌ها بر عهده دارد، گفت: فردا اولین محموله کمک‌ها ی انسان دوستانه ایران به کمک جمعیت هلال احمر به بنگلادش ارسال می‌شود تا در اختیار آوارگان میانماری قرار داده شود.

رحیم پور گفت: در تلاش هستیم که با رایزنی مکانیزیمی فراهم کنیم که ارسال این کمک‌ها ادامه پیدا کند.

سید حسن هاشمی در حاشیه دیدار با پزشکان ایثارگر دوران دفاع مقدس درخصوص اقداماتی که در جهت کمک به آسیب دیدگان میانمار شده است، اظهار داشت: در جهت کمک به آسیب دیدگان و مظلومان کشور میانمار، وزارت بهداشت با سازمانهای بین المللی گفتگوهایی داشته است و در این راستا نامه ای در جهت محکومیت اقدامات ظالمانه بر علیه مسلمانان میانمار به رئیس سازمان بهداشت جهانی و رئیس یونیسف ارسال کرده است، تا فرصتی ایجاد کنند که کمک‌های بشردوستانه ما ارسال شود.

وزیر بهداشت افزود: از سوی وزارت امور خارجه درصدد ارسال کمک‌های بیشتری هستیم و همچنین وزارت بهداشت و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در صورتی که شرایط فراهم شود، علاوه بر خوراک و پوشاک، در حوزه پزشکی و اقدامات درمانی و بهداشتی نیز آماده کمک رسانی هستند.

هاشمی گفت: وظیفه انسانی و دینی خود می‌دانیم که کمک‌های مردمی ایران را به مسلمانان میانمار برسانیم و جامعه پزشکی نیز آماده ارائه خدمات داوطلبانه هستند.

47238

کد خبر 707311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =