استاندار مازندران اعلام کرد: بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون در 685 طرح مختلف در استان مازندران، بالغ بر 272 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران با بیان این‌که حقیقتاً تلاش‌های بنیاد برکت در راستای محرومیت‌زدایی و تحقق عدالت اقتصادی، اجتماعی و آموزشی شایسته‌ی قدردانی است، گفت: مشارکت در 15 طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی با حجم سرمایه‌گذاری 208 میلیارد تومان و ایجاد بیش از 6 هزار فرصت شغلی از جمله‌این اقدامات است.

بنیاد برکت تاکنون از 7 طرح اقتصادی خارج و سهام خود را به کارآفرینان بومی واگذار کرده است.استاندار، قرارداد احداث 49 مدرسه با 311 کلاس درس با حجم سرمایه‌گذاری 29 میلیارد تومان و افتتاح 12 مدرسه در روز 4 مهر را از اقدامات این بنیاد در حوزه‌ی توسعه‌ی آموزشی برشمرد و گفت: از مدارس دارای قرارداد ساخت، تاکنون 34 مدرسه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و 15 مدرسه نیز در دست ساخت است.

فلاح با اشاره به این‌که 83 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برکت با اعتبار 5 میلیارد تومان از سوی بنیاد برکت در مازندران در دست ساخت و بهره‌برداری است، افزود: اجرای 23 طرح زیربنایی به ارزش 8 میلیارد تومان و احداث 500 واحد مسکن محرومین به ارزش 1.5 میلیارد تومان از سوی این بنیاد در استان در حال پی‌گیری است، که بخش قابل‌توجهی از این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در حوزه‌ی حمایت از ایتام، تحت پوشش قرار دادن 677 یتیم با اعتبار 1 میلیارد تومان از دیگر اقدامات بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مازندران است و یادآور شد: اعطای 9 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به 1500 نفر متقاضی محروم و نیازمند مناطق مختلف استان از اقدامات ارزشمند بنیاد برکت در حوزه‌ی محرومیت‌زدایی است. این در حالی است که در زمینه‌ی اجرای طرح برکت خانواده و تأمین هزینه‌ی درمان زوج‌های نابارور مناطق محروم استان توسط بنیاد برکت، تاکنون 810 زوج شناسایی و از این تعداد 316 زوج برای درمان، به مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

فلاح با اشاره به این‌که میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در سال 92 کم‌تر از 20 میلیارد تومان در استان بوده است، اعلام کرد: حمایت‌های بنیاد برکت در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته و میزان سرمایه‌گذاری این بنیاد در استان مازندران به 272 میلیارد تومان رسیده است. 

 

3535

کد خبر 713266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =