تسنیم به نقل از رئیس بنیاد مستضعفان نوشت: ما قصد داریم در پنج سال آینده از ۶ هزار طرح اشتغالزایی حمایت مالی بکنیم و برای آن نیز توان مالی مورد نیاز را در نظر گرفتیم.

محمد سعیدی کیا در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار داشت: توانمند سازی نیروی انسانی در روستاها و ایجاد بستر امن و مناسب در این مناطق می تواند بسیاری از مشکلات مملکت را برطرف کند و در این چارچوب بنیاد مستضعفان با ارائه تسهیلات مناسب تلاش کرده است.

وی گفت: هم اکنون برای هر استان 20 میلیارد تومان در سال و برای هر طرح 2 میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که ارائه این نوع تسهیلات سه پیش شرط توجیه اقتصادی، ارائه تسهیلات لازم و پایش انجام طرح دارد.

وی تاکید کرد: گردشگری ، کشاورزی، دامداری و حتی صنعتی زمینه هایی هستند که اجرای طرح های اشتغالزایی در این زمینه ها با ارائه تسهیلات حمایت می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ارائه تسهیلات از سال گذشته گفت: بنیاد مستضعفان هزار و چهارصد میلیارد وام برای این نوع طرحها در نظر گرفته و از سال گذشته تا کنون 850 طرح مصوب شده که به 560 طرح تاکنون 270 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و ما از تمام فعالان اقتصادی و صاحبان طرح های اشتغالزایی دعوت می کنیم با ارائه طرح های خود از این تسهیلات بهره مند شوند.

سعیدی کیا ادامه داد: ما قصد داریم در پنج سال آینده از 6 هزار طرح اشتغالزایی حمایت مالی بکنیم و برای آن نیز توان مالی مورد نیاز را در نظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان به طرح های مورد حمایت در مناطق شمالی اشاره کرد و گفت: تنها در زمینه تولید ماهی های خاویاری جهت جلوگیری از انقراض اینگونه آبزیان صد طرح ارائه شده که ما تاکنون 11 طرح را تصویب کرده ایم و تسهیلات لازم به آنها ارائه شده و امیدواریم تا سه سال آینده به این 100 طرح تسهیلات لازم را ارائه کنیم.

سعیدی کیا همچنین به طرح های مختلف بنیاد مستضعفان در حوزه های بهداشت و سلامت اشاره کرد و گفت: تمام مادران بارداری که در روستاها با تغذیه نامناسب روبه رو هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته که امسال این افراد به 70 هزار نفر رسیده اند ما با کمک بنیاد علوی و وزارت بهداشت سبد کالا در اختیار این مادران قرار می دهیم که آثار مثبتی بر رشد نوزدان داشته است.

وی افزود: صد هزار دانش آموز تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته اند و در حوزه دانشجویی نیز هشت هزار نفر از خدمات بنیاد استفاده می کنند.

سعیدی کیا گفت: همه خانواده هایی که دارای دو معلول به بالا هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار می گیرند و تا کنون 11 هزار و 300 خانواده در این چارچوب از حمایت های بنیاد بهره مند شده اند.

وی گفت: در مواقع سیل و زلزله سیمان لازم برای بازسای مسکن روستایی به صورت رایگان ازجانب بنیاد تامین می شود که محور تمام آنها مردم هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین تاکید کرد: باید برای اجرای طرح های روستایی زمان بندی درست ، برنامه لازم داشته باشیم و کار را نیمه کار رها نکنیم.

 

3939

کد خبر 714746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =