وزیرامورخارجه آلمان گفت: برای متقاعد کردن کنگره آمریکا به حفظ توافق هسته‌ای تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، زیگمار گابریل، وزیرامورخارجه آلمان پس از سخنرانی روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران و توافق هسته‌ای تاکید کرد که برلین تلاش خواهد کرد تا کنگره آمریکا را متقاعد کند که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را حفظ کند.

وزیرامورخارجه آلمان همچنین گفت: برلین نسبت به موضع ایران در خصوص برخی مسائل به دلیل نقش پیچیده این کشور در خاورمیانه انتقاد دارد و بر لزوم گفت‌وگوی مستقیم وجدی با ایران تاکید می کند.

گابریل ادامه داد: ما از توافق با ایران حمایت می کنیم و خواهان حفظ این توافق هستیم. نباید تنها امیدی که اکنون در جهان برای مجاب کردن کشورهایی مانند کره شمالی به اینکه می توان بدون سلاح اتمی امنیت داشت، وجود دارد را از بین برد اما این پیام کنار گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: به همین دلیل است که ما در هفته‌های پیش رو برای متقاعد کردن کنگره برای حفظ توافق از هیچ تلاش فروگذار نخواهیم کرد و درباره اینکه چه کاری می توان برای تغییر موضع ایران در مسائل مربوط به سیاست هایش در خاورمیانه انجام داد، رایزنی خواهیم کرد.

وزیرامورخارجه آلمان تاکید کرد که از بین بردن توافق هسته‌ای به این معنی است که هیچ فرد دیگری نمی‌تواند به چنین توافقاتی اطمینان کند.

به گزارش اسپوتنیک، این اظهارات پس از آن بیان شد که رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه مدعی شد ایران بارها توافق را نقض کرده و وی پایبندی ایران را تایید نخواهد کرد. این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مسئول نظارت و راستی آزمایی تعهدات هسته‌ای این توافق است، بارها تایید کرده که ایران کاملا به توافق عمل می کند.

52310

کد خبر 716912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
    0 0
    شاه بیت سخنان اروپا من جمله این آلمانی این است "..برای تغییر موضع ایران در مسائل مربوط به سیاست هایش در خاورمیانه انجام داد، رایزنی خواهیم کرد....." به عبارتی برجام و محدودیت هایش علیه ایران بماند نفعی از آن به ایران نرسد و در بقیه زمینه ها هم با امریکا رایزنی و همکاری کنیم به راستی یک مرد بگوید تراکپ چیزی فراتر از این می خواهد؟؟ چرا دارید انزوای امریکا را تبلیغ می کنید که اظهر من الشمس است که اروپا نه می خواهد و نه می تواند خارج از رابطه با امریکا کاری بکند و نشانه آن همین افاضات المانی انگلیسی و فرانسوی است ولی متاسفانه برای اهداف جناحی چشک خود را بر حقیقت محض بسته اید