ایسنا نوشت: روسیه اخیرا چند واحد از سامانه‌های دفاع هوایی اس300 و اس400 خود را در شهر مصیاف سوریه مستقر کرده است.


به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روسیه اخیرا پایگاه‌های جدیدی را در برای سامانه‌های اس300 و اس400 در شهر مصیاف، واقع در غرب سوریه مستقر کرده است.

این خبرگزاری در خبر خود با عنوان "پاسخ موشکی به حملات اسرائیل" اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی روسیه و سوریه تحت یک اداره واحد هستند.

در گزارش اسپوتنیک آمده است که کارشناسان معتقدند روسیه با این اقدام به حملات مداوم رژیم صهیونیستی که یکی از آن‌ها شهر مصیاف را در تاریخ 7 سپتامبر هدف قرار داده بود، پاسخ می‌دهد.

با اینکه رژیم صهیونیستی طی سال‌های گذشته ده‌ها هدف را در داخل خاک سوریه مورد حمله قرار داده است اما بمباران مصیاف خطرناک‌تر بود چراکه اسرائیل مرکز پژوهش‌های علمی را هدف قرار داد که به ادعای آنها ایران برای ساخت موشک و آموزش نیروها در آنجا فعالیت داشت. علاوه بر این شهر مصیاف در نزدیکی پایگاه‌های روسیه در ساحل سوریه واقع است.

بعد از هر حمله رژیم صهیونیستی به اهدافی در داخل سوریه، رسانه‌ها و تحلیلگران سؤالاتی را درباره امکان استفاده از سامانه‌های موشکی جدید که نیروهای روسیه در سوریه مستقر کرده‌اند، مطرح می‌کنند اما روسیه‌ این سامانه‎‌های موشکی را برای ممانعت از حملات اسرائیل به کار نگرفته‌ همچنین از این سامانه‌ها برای ممانعت از حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات هم استفاده نکرد.

آمریکا نیز در آن زمان اعلام کرده بود که از قبل به روسیه درباره این حمله اطلاع داده است. روسیه تصمیم گرفته تا سامانه اس300 و برخی از سامانه‌های موشکی را برای تأمین پایگاه‌ هوایی خود در حمیمیم و پایگاه دریایی‌اش در طرطوس مستقر کند. بعد از سرنگونی جنگنده روسی توسط ارتش ترکیه در نوامبر 2015 مسکو تصمیم گرفت سامانه اس400 در پایگاه حمیمیم مستقر کند.

مسکو به شکل رسمی با حملات اسرائیل مخالفت نکرده و از همان آغاز خواهان هماهنگی برای ممانعت از برخورد نظامی با تل آویو شده است.

52310

کد خبر 716972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =