چنانچه بیمه شده متوفی قبل از فوت 90 روز حق بیمه پرداخت کرده باشد بازماندگان او مستمری فوت دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:کارفرما هستم. یکی از کارگرانم هفته گذشته، در منزل خود فوت شده و دارای همسر و یک فرزند است. او در کارگاه اینجانب چهار سال سابقه کار دارد و حق بیمه آن نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده. آیا خانواده این شخص می‌توانند از مستمری برخوردار شوند؟ آیا به آنها هزینه کفن‌ودفن تعلق می‌گیرد؟ میزان آن چقدر است؟

در این باره روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد: طبق ماده ۸۰ قانون تامین اجتماعی، چنانچه بیمه شده متوفی قبل از فوت دارای یک‌سال سابقه پرداخت حق بیمه باشد که ۹۰ روز آن (سه ماه) ظرف یک‌سال قبل از فوت باشد، بازماندگان از مستمری فوت برخوردار می‌شوند. باتوجه به اینکه بیمه‌شده متوفای موصوف، قبل از فوت دارای چهار سال سابقه متصل بوده است، بنابراین بازماندگان می‌توانند از مستمری بهره‌مند شوند. ضمنا بابت بیمه‌شده متوفا یک‌ماه حداقل حقوق به عنوان کمک‌هزینه کفن‌ودفن، قابل پرداخت به بازمانده و وراث قانونی پرداخت می‌شود.

 

46232

کد خبر 723098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
    0 0
    سوال اینجاست چقدر مستمری می گیرند .