ایلنا نوشت: رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش در واکنش به آلودگی هوا شعر سهراب سپهری تحت عنوان "جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود" را در صحن علنی شورا قرائت کرد.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران ری و تجریش در واکنش به آلودگی تهران شعر سهراب سپهری را در صحن علنی شورای شهر قرائت کرد.

هاشمی با قرائت این شعر که جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود، بیان داشت: امروز روز عاری از خشونت و افراطی گری است و جهان امروز از منظر تبعیض و خشونت وضعیت بدی دارد و جای مدارا در این جهان خالی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در ادامه بیان داشت: امیدواریم به عقلانیت و جهانی عاری از خشونت و افراطی گری دست پیدا کنیم.

وی در ادامه افزود: 27 آذرماه سالروز شهادت دکتر مفتح و همچنین وحدت حوزه و دانشگاه و روز جهانی مقابله با خشونت و افراطی گری است ایشان از همراهان اولیه نظام اسلامی و شخصیت‌های فعال در حسینیه ارشاد و فعالیت‌های فرهنگی و فکری به شمار می‌رفت.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: اسلام نوگرا و پویا که شهیدان مطهری، مفتح، بهشتی و باهنر و آیت الله هاشمی رفسنجانی مبلغ و مروج آن بودند در پی حل مسائل جامعه و ایجاد پیشرفت و رشد اجتماع و انسان شد و امروز پس از 4 دهه نیاز به این نگرش بیش از پیش احساس می‌شود. نگرشی که شعور را بر شور، عقلانیت را بر هیجان و پویایی را بر سکون ترجیح می‌دهد.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 738469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =