سرپرست دانشگاه علوم پزشکی،‌ خدمات بهداشتی ودرمانی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به پیگیری های مکرر و نیاز مبرم استان به توسعه فضاهای درمانی و راه اندازی تخت های بستری جدید، احداث بیمارستان ۵۴۰ تختی در کمیسیون ماده ۲۳ و تامین اعتبارات از محل مالیات های پرداخت شده مصوب شد.

دکتر ارسلان خالدی فر، در دیدار با استاندار محترم استان با اعلام این خبر افزود: از خدمات ارزنده و مورد رضایت مردم اجرای برنامه بزرگ تحول نظام سلامت بوده است.
وی، سلامت محوری را از ویژگی های دولت تدبير و اميد عنوان کرد و افزود: اين اقدام به قدري از سوي مردم مورد استقبال قرار گرفت که وزير بهداشت توانست از مجلس راي اعتماد بالايي دريافت نمايد.
دکتر خالدی فر اضافه کرد: این برنامه در حالی در حال اجراست و پاسخ گوی حق مردم یعني تامين سلامت و بهداشت است که اگر به برخي مسائل آن توجه نشود مي تواند بعنوان نقطه ضعف بزرگ دولت تبديل شود.
وی اظهار داشت: بدون شک تعامل و همیاری بیشتر مسئولین استاني مي تواند در برآورده نمودن انتظارات ايجاد شده در حوزه سلامت موثر و راه گشا باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه به اقدامات و تعداد جلسات با مسئولین وزارت برای تامین اعتبارات و رفع مشکلات و موانع حوزه سلامت اشاره داشت و افزود: طی مدت هشت ماهه خدمت بعنوان سرپرست اين مجموعه موفق به انجام ۴ ديدار با وزير محترم بهداشت، ۴ ديدار با مدير کل بيمه سلامت کشور و تشکيل ۵ جلسه مشترك در خصوص بودجه و اعتبارات با مسئولين امر شده ايم كه هر يك از اين جلسات حداقل با حضور يكي از نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي بوده است.
دکتر خالدی فر گفت: هم اکنون یک هزار تخت بستری در بیمارستان کم داریم که با در نظر گرفتن برنامه توسعه ششم اين ميزان به يك هزار و ۵۰۰ تخت مي رسد.
وی افزود:کمبود فضا و تجهیزات پزشکی در استان موجب شده است تا مردم برای دریافت خدمات درماني خود به استان هاي هم جوار مراجعه نمايند.
وی اضافه کرد: تعدادی از بیمارستان ها از جمله بیمارستان هاجر(س) شهرکرد دارای استانداردهاي بيمارستاني نبوده و فضاي آموزشي بوده و با انجام برخي تغييرات به محيط درماني تبديل شده است.
به گفته وی، در برخی از بخش های این مرکز آموزشی درماني با ظرفيت حدود ۳۰ بيمار ، حدود ۵۰ بيمار بستري که اين امر موجب نارضايتي مراجعين و حتي ايجاد خلل در روند ارائه خدمت مي گردد.
وی راه اندازی بیش از ۱۶۰ تخت بستری جدید با انجام طرح توسعه بيمارستان شهداء ‌لردگان و راه اندازي ساختمان جديد شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن و پيگيري روند تکميل بيمارستان جديد بروجن و اعلام آمادگي براي تحويل آن از وزارت مسکن و شهرسازي و تجهيز اين مرکزدر چند وقت اخير اشاره داشت و افزود: ۴۰ درصد تجهيزات مورد نياز بيمارستان جديد بروجن خريداري و در استان موجود مي باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عدم پرداخت به موقع مطالبات دانشگاه از سوی سازمان های بیمه گر را از مشکلات عمده حوزه سلامت استان برشمرد و افزود: در حال حاضر دانشگاه حدود ۱۲۰ میليارد تومان از سازمان تامين اجتماعي و قريب به همين ميزان را از بيمه سلامت طلب دارد که تاخير در پرداخت آن با توجه به بدهي به شرکت هاي دارويي و تاخير طولاني مدت در پرداخت مطالبات پرسنلي ، ادامه كار را براي دانشگاه بسيار مشكل خواهد كرد.
وی، با تاکید بر این نکته که ایجاد خلل و تاخیر در روند ارائه خدمات حوزه سلامت عملا‍ً غير ممکن و موجب بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذير مي گردد افزود: تاكنون كوچك ترين خللي در ارائه خدمات وجود نداشته و تمامي پرسنل از هيچ كوششي براي خدمت به هم استانيان دريغ نكرده و نخواهند كرد.
گفتنی است، ‌سرپرست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در اين دانشگاه با استاندار محترم چهارمحال و بختياري ديدار و گفت و گو داشتند.

 

46

کد خبر 740020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =