ایرنا نوشت: مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به آغاز طرح معاینه فنی برتر از ابتدای آذرماه گفت: 45 درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی پایتخت در آزمون آلایندگی رد شدند.

سیدنواب حسینی منش افزود: معاینه فنی معمولی آزمون آلایندگی شامل تست خودرو در دور آرام است در حالی که معاینه فنی ویژه (خودروهای متقاضی طرح ترافیک) آزمون آلایندگی شامل تست خودرو در دورهای آرام و زیاد می شود.

وی اظهار کرد: در خودروهای کاربراتوری میزان کربن مونوکسید در دور آرام باید کمتر از 4 درصد حجمی و در دور بالا باید کمتر از 3.5 درصد حجمی باشد.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای پایتخت تصریح کرد: این عدد در خودروهای مدل 83 و پایین تر در دور آرام کمتر از 2 درصد حجمی و در دور بالا کمتر از هفت درصد حجمی است.
وی افزود: همچنین در مورد خودروهای مدل 84 و بالاتر میزان کربن مونوکسید در دور آرام باید کمتر از 0.7 درصد حجمی و در دور بالا باید کمتر از 0.6 درصد حجمی باشد.
حسینی منش اظهار کرد: با توجه به اینکه سیستم صدور معاینه فنی آنلاین است و هیچگونه اغماضی در این زمینه نمی شود.
به گفته وی، ابتدای اجرای طرح ترافیکی کاهش (lEZ ) تاکنون 280 هزار خودرو که آلایندگی بالایی داشتند از تردد در محدوده تعیین شده منع شدند که این مساله یک حرکت رو به جلو در کاهش آلودگی هوای پایتخت بوده است.
به گزارش ایرنا، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران روز گذشته با اشاره به اینکه طرح ترافیک جدید از فروردین ماه سال آینده اجرا می شود، گفت که در این طرح خودروهایی که دارای تأییدیه معاینه فنی ویژه باشند از 20 درصد تخفیف در پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک برخوردار می شوند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 742313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =