مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: طی 9 ماه امسال میزان صادرات ماهی تازه از استان، 14 برابر رشد داشته است.

 عبدالمحمد نجاتی  درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین اظهار کرد: طی 9 ماه امسال 150 تن ماهی تازه به کشور روسیه و 46 تن ماهی منجمد به کشور عراق صادر شده است.
دکتر نجاتی افزود: عمده صادرات ماهی سردابی استان به کشورهای عراق، ترکیه، امارات، کویت، تاجیکستان و آذربایجان است.
وی با اشاره به وجود 370 مزرعه فعال پرورش ماهی در استان، تصریح کرد: در این مدت تعداد مجوزهای مزرعه پرورش ماهی در استان 102 مورد شامل صدور و تمدید پروانه تاسیس و بهره‌برداری بوده است.
این مقام مسئول گفت: سالانه حدود 46 میلیون تخم چشم‌زده ماهی با نظارت اداره کل دامپزشکی وارد استان می‌شود.
نجاتی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری یکی از تولیدکنندگان خوراک آبزیان در کشور است، تصریح کرد: تولید خوراک آبزیان علاوه بر تامین نیاز استان، به استان‌های بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد فرستاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نظارت سلامت بر تولید و عرضه مواد خام پروتئینی بر عهده دامپزشکی است، خاطرنشان کرد: نظارت بهداشتی بر تولید خوراک آبزیان از طریق استقرار مسئول فنی، بهداشتی در واحد مربوطه و نظارت‌های ادواری از سوی بازرسان دامپزشکی، اخذ نمونه‌های تصادفی و انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی بر روی مواد اولیه و محصولات، انجام می‌شود.
مدیرکل دامپزشکی استان افزود: مرکز تشخیص بیماری های ماهیان سردابی استان یکی از مهمترین آزمایشگاه های ماهیان سردابی کشور است که در استان فعال و مرکز معین استان های اصفهان، لرستان و خوزستان می باشد

 

46

کد خبر 742367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =