ایسنا نوشت:نرخ بیکاری ایران از کشورهایی چون اسپانیا، یونان و برزیل کمتر است.

متوسط نرخ بیکاری ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۸.۷ درصد رسیده است که در مقایسه با ۹.۷ درصد مدت مشابه سال قبل، بیانگر کاهش نرخ بیکاری است. موسسه یورو استات تخمین زده است ۱۷.۹۶۱ میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ بیکار بوده‌ که از این تعداد ۱۴.۱۳۷ میلیون نفر از شهروندان ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بوده‌اند.

در بین کشورهای اتحادیه اروپا، جمهوری چک با ۲.۳ درصد کمترین بیکاری را دارد و پس از آن آلمان و مالت با ۳.۶ درصد، مجارستان با ۳.۹ درصد و انگلیس با ۴.۳ درصد قرار دارند. از طرفی یونان با نرخ بیکاری ۲۰.۷ درصد و اسپانیا با نرخ بیکاری ۱۶.۵ درصد، بیشترین نرخ بیکاری در اتحادیه را دارند و پس از این کشورها، قبرس با ۱۱.۳ درصد، ایتالیا با ۱۰.۸ درصد، کرواسی با ۱۰ درصد و فرانسه با ۹.۲ درصد قرار دارند.

همچنین طبق آمارهای سایت تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری ایران تا پایان سپتامبر ۲۰۱۷ برابر با ۱۱.۷۰ درصد بوده است و کشورهایی چون گرجستان، برزیل، مصر، کروواسی، اسپانیا، یونان و آفریقای جنوبی نرخ بیکاری بالاتری از ایران داشته‌اند.

در قاره آسیا بیشترین نرخ بیکاری متعلق به فلسطین با ۲۹.۲۰ درصد و اردن با ۱۸.۵ درصد است و قطر با ۰.۱ درصد کمترین نرخ بیکاری را دارد. قطر کمترین نرخ بیکاری در جهان را تا سپتامبر ۲۰۱۷ داشته است. هر چند که آمارهای تازه‌ای از نرخ بیکاری کنگو اعلام نشده است اما نرخ بیکاری این کشور که در دسامبر ۲۰۱۳ به ۴۶.۱۰ درصد رسید، رکورددار جهان است، بوسنی و هرزگوین نیز تا نوامبر ۲۰۱۷ نرخ بیکاری معادل ۳۸.۶۵ درصد داشته است.

35224

کد خبر 752035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =