در نوبت عصر جلسه امروز شورای شهر قرار است در زمان بررسی بودجه سال آینده شهرداری، دو طرح تازه بررسی شود؛ اختصاص بودجه برای بازارچه دست‌فروش‌ها و تعیین مکانی برای آب و غذای حیوانات شهری در پارک ها و فضای سبز.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عصر امروز شورای شهر تهران یک نوبت جلسه برای بررسی بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران دارد. در این جلسه دو پیشنهاد از سوی چند عضو شورا قرار است بررسی شود؛ یکی از آنها تعیین مکانی برای آب و غذای حیوانات شهری در پارک ها و فضای سبز است. 

دراین پیشنهاد آمده است: به شهرداری تهران اجازه داده می شود در راستای بهبود اخلاق زیست محیطی و ترویج فرهنگ حلم، صبر، آرامش و مهربانی به ویژه برای کودکان، همچنین احیای آیین های سنتی مراقبت و تیمارداری پرندگان و حیوانات اهلی و بی آزار در شهر نسبت به تأمین فضاهای کالبدی برای ارائه غذا و آب بهداشتی توسط شهروندان به این حیوانات در بوستان ها و پارک ها اقدام نماید. اعتبار اجرای این طرح از محل 20 درصد اعتبارات برنامه بهبود محیط زیست شهری به شماره طبقه بندی 30900 در مأموریت خدمات شهری تأمین می شود.

همچنین در پیشنهاد دیگری به شهرداری اجازه داده شده است که از بودجه مربوط به سد معبر، بخشی را برای احداث بازارچه ها مخصوص دستفروشان اختصاص دهد.

۴۷۴۷

کد خبر 754878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  0 0
  هردوپیشنهاد بسیاری ازمشکلات حاشیه ای را برطرف وآثار نوید بخش را نشان خواهد داد. بشرط اینکه اجرایی شود.
 • بی نام IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  1 0
  پیشنهادات بسیار خوبی هست