ایسنا نوشت:در حال حاضر کمترین قیمت هر نخ سیگار در بازار داخلی ۶۰ و بیشترین قیمت آن ۳۰۰ تومان است که با توجه به عوارض جدیدی که امروز از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده، این قیمت‌ها در سال آینده افزایش می‌یابد.

 نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ در بخش درآمدی بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ را به تصویب رساندند که بر اساس آن از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۷۵ ریال، تولید مشترک ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین‌المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می‌شود که وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است این مبالغ را از تولیدکنندگان و واردکنندگان اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز کند.

در این میان براساس اطلاعاتی که از سوی انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی در اختیار ایسنا قرار داده است، در حال حاضر قیمت هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان داخلی از ۱۲۰۰ تومان تا ۳۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هر پاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان داخلی از ۶۰ تا ۱۵۰ تومان است.

همچنین قیمت هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هر پاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومان است.

علاوه بر این قیمت هر پاکت سیگار وارداتی رسمی از ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هرپاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار وارداتی از ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش ایسنا، بند ۷ الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ توسط مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه اضافه شد و در متن لایحه دولت وجود نداشت. این درحالی است که براساس ماده ۷۳ برنامه ششم توسعه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد که برای سیگار در طول پنج ساله این برنامه، عوارض و مالیات جدیدی در نظر گرفته نشود و همان عوارض و مالیات موجود در ماده ۷۳ کفایت می‌کند.

حال با تصویب نهایی بند الحاقی ۷ متن نهایی لایحه بودجه سال ١٣٩٧ توسط مجلس شورای اسلامی، از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل ۷۵۰ ریال، هر نخ سیگار تولید مشترک ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین‌المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می‌شود.

 

3535

کد خبر 755566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  13 0
  قیمتا درست نیست سیگار خارجی که پرمصرف هم هست داریم نخی 700
 • بی نام A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  12 0
  باز اطلاعات غلط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سیگار ماربورو ایج 17000 تومان، و کلی سیگار دیگه تو همین رنج
 • کوروش A1 ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  16 0
  کجابیشترین قیمت 300تومان هست شایداز کوچه احمدی نزاد خرید میکنی.هرنخ مارلبرو1300تومان.
 • اهل منطق US ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  17 6
  خدا را سپاس که 15ساله گذاشتم کنار اخی چه حالی میده