۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱

نمایشگاه نقاشی مارال اصفهانی با نام «مسخ» در گالری آریانا افتتاح می‌شود‎.‎

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایشگاه «مسخ»، جمعه ۱۱ اسفند در گالری ‏آریانا افتتاح می‌شود که در آن ۱۰ تابلوی بزرگ نقاشی به ‏نمایش درمی‌آید. هر کدام از آثار شامل چند لت است که با احتساب لت‌ها، ‏تعداد تابلوها به ۱۷ می رسد.

این آثار با تکنیک اکریلیک و ترکیب روی ‏پلکسی گلاس و تلویزیون خلق شده‌اند. این هنرمند همچنین یک اثر چیدمان را در این نمایشگاه ارائه می‌کند.

مارال اصفهانی در استیتمنت نمایشگاه خود آورده است:

«زن، موجودی که ‏ناخواسته در طول تاریخ تغییر کرده، تغییرش دادند و موجب تغییرات عظیمی ‏شده است. زن مخلوق زمان و تغییر است. او هم خودش تغییر می‌کند و هم ‏پیرامونش را تغییر می‌دهد، کودکش را، همسرش را ... او حتی گاهی قدرت ‏تغییرات اساسی در طول تاریخ را داشته است. اما خود نیز دستخوش ‏تغییراتی شده که گاهی به تبلیغ می‌ماند... تبلیغ عقیده‌ای که او با ظاهرش آن ‏را در یادها جاودان می‌کند، تبلیغ کالاهایی که زیبایی و فریبندگی او را در ‏خدمت خود می‌گیرند. ظاهر او همواره تبلیغ و ضدتبلیغ بوده، ظاهر و زیبایی ‏او، حق و حقوق او، همواره بازیچه تغییرات ذهن‌های پیرامونی است که ‏شاید خود او آن‌ها را ساخته است... او گاهی چنان شیفته همین تصویرسازی ‌های حضورش در باورها و چارچوب‌های ذهنی دیگران شده است که برای شکل ‏دادن و محکم‌تَر کردن آن باور حتی از زن‌های دیگر نیز پیشی می‌گیرد! ‏

اینک؛ من، به عنوان یک زن، به عنوان زنی که سال‌های سال تصویر خود را ‏بر چارچوب بوم نقش کرده است، در مجموعه جدیدم با این نگرش قدم ‏برداشتم. در طول سال‌ها همواره تصویر خود را نقش کرده‌ام، نه برای اینکه ‏خودشیفته بوده‌ام، که بالعکس، به دنبال خود حقیقی‌ام بوده‌ام ...خودی که ‏فرسنگ‌ها که نه، دنیایی از من واقعی‌ام فاصله دارد...من در آثارم به دنبال ‏خود می‌گردم. و اینک این جست‌وجو را در دنیای هم‌جنسان خودم دنبال می‌کنم ‏‏...صدای آن‌ها می‌شوم، تصویر آن ها می‌شوم و هم‌راز آن‌ها می‌شوم ‏‏...به عنوان یک زن، تجربه‌های مشابه آنان را لمس، احساس و تجربه کرده‌‏ام. شاید بتوان به کمک تصویر، این تصور، تصویر و ذهنیت زنانه را به چالش ‏کشید.»‏

افتتاحیه نمایشگاه «مسخ»، جمعه ۱۱ اسفند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ‏آریانا برگزار می‌شود‎.‎‏ این نمایشگاه ‏تا ۲۳ اسفندماه برپاست. بازدید از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در روزهای عادی به ‏جز شنبه‌ها امکان پذیر است.

57243

کد خبر 758871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =