میزان نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اکنون هیچ برنامه‌ای برای توقف عملیات جستجوی پیکر‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای آسمان نداریم چرا که اکنون خطری جان نیرو‌های امدادی را تهدید نمی‌کند.

سید علی وفایی مقدم گفت: پس از حادثه برخورد هواپیمای آسمان با کوه دنا و کشته شدن مسافران این هواپیما، عملیات تیم‌های امدادی به منظور انتقال پیکر‌های جانباختگان حادثه به پایین کوه در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: تلاش ما این است که تمام اقدامات صورت گرفته به صورت علمی و تخصصی بوده تا در مسیر عملیات مشکلی برای امدادگران حاضر در منطقه ایجاد نشود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط دشوار منطقه گفت: اکنون شرایط دسترسی به لاشه هواپیما و پیکر‌های جانباختگان حادثه بسیار دشوار است چرا که در منطقه شاهد وقوع کولاک، بارش برف و مه شدید هستیم.

وفایی مقدم در پاسخ به انتقادات مطرح شده مبنی بر چرایی متوقف نشدن عملیات تجسس به دلیل شرایط جوی نامناسب در منطقه خاطرنشان کرد: اکنون به هیچ وجه عملیات متوقف نمی‌شود و هر جا که امکان خطر جانی برای امدادگران وجود داشته باشد عملیات جستجو متوقف خواهد شد.

او با اشاره به استمرار ارزیابی تیم‌های تخصصی در رابطه با وضعیت منطقه تصریح کرد: نیرو‌های ارتش، هوانیروز، هلال احمر و اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب تیم‌های ارزیاب به منطقه سقوط هواپیما اعزام شده و وضعیت منطقه و خطرات آن را رصد می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: توقف احتمالی عملیات جستجو از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام می‌شود و اکنون این مقام مسئول دستوری در زمینه توقف عملیات اعلام نکرده است.

۴۷۲۳۸

کد خبر 758973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =