۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید دیدار وزیر خارجه ایران و وزیر خارجه دولت سابق آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: چنین دیدارهایی در چهارچوب دیپلماسی فعال و همه جانبه و بخشی از سیاست ها و رایزنی برای تامین حداکثری منافع ملی است.

«بهرام قاسمی» درباره اخبار منتشر شده از دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ اظهار کرد: وزیر امور خارجه همیشه در حاشیه این گونه اجلاس های بین المللی در چهارچوب دیپلماسی فعال و همه جانبه و در جهت تامین منافع و مصالح جمهوری اسلامی با شخصیت ها و نخبگان حاضر در این اجلاس ها از تمامی نقاط جهان از جمله نخبگان غیر دولتی آمریکایی ملاقات می کند.

‎سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: چنین دیدارهایی بخشی از سیاست ها و رایزنی برای استفاده بهینه از فرصت جهت تبیین سیاست های جمهوری اسلامی ایران و در جهت تامل هر چه گسترده تر با جهانیان و در مسیر حداکثری تامین منافع ملی است و در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ هم آقای دکتر ظریف علاوه بر دیدارهای پر شمار با سایر مقامات دولتی و غیر دولتی دیگر کشورها همچنین با جان کری و ارنست مونیز وزیران خارجه و انرژی دولت سابق آمریکا که رویکرد منتقدانه ای در قبال سیاست‌های دولت ترامپ دارند دیدار کرد.

‎سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در جریان این دیدارها در حاشیه اجلاس مونیخ طرف ایرانی علاوه بر مذاکرات و گفت و گوهای رسمی با مقامات دولتی، با نخبگان و شخصیت های سیاسی سابق تبادل نظرهای قابل توجهی به عمل آورد.

‎قاسمی افزود: واقعیت آن است که در جهان امروز بهره برداری از تمامی امکانات و فضاهای موجود و استفاده از هنر دیپلماسی عمومی برای بیان مواضع منطقی و خردمندانه ایران کاری است سترگ و قابل توجه و موثر ؛ البته این شخصیت های آمریکایی امروز افرادی غیردولتی و از افراد با نفوذ و موثر در افکار عمومی آمریکا و حتی از منتقدان جدی سیاست های اقای ترامپ محسوب می شوند.

«محمدجواد ظریف» روز یکشنبه ( 29 بهمن 1396) برای حضور و سخنرانی در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرد. وی کمتر از یک روز در مونیخ اقامت داشت و در حاشیه این اجلاس با برخی از همتایان خود و مقامات و شخصیت های سیاسی از سایر کشورها که در اجلاس حضور داشتند دیدار و در خصوص مهمترین مسائل و چالش های بین المللی و راه حل های سیاسی و دیپلماتیک آن ، رایزنی کرد.

49311

کد خبر 759697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =