معاون وزیر دفاع: سرباز نیرویی کم‌هزینه و برای بیگاری نیست/ سربازان باید مهارت بیاموزند

تسنیم نوشت: معاون هماهنگ‌کننده وزیر دفاع معتقد است که با تغییر نگاهی که پس از انقلاب نسبت به سربازی ایجاد شده، سربازان نقش مهمی در عرصه اقتدار کشور ایفا می‌کند.

امیر سرتیپ شیخ‌حسنی معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع صبح امروز (یکشنبه 13 اسفند) در دهمین همایش جوان سرباز وزارت دفاع طی سخنانی اظهار داشت: خدمت سربازی پس از انقلاب یکی از دغدغه‌های مهم فرماندهان در نیروهای مسلح و فرمانده کل قوا بود و تاکیدات مکرر فرمانده کل قوا و تذکرات مستقیم ایشان به فرماندهان نیروهای مسلح در رابطه با این امر، بیانگر اهمیت سربازی است.

وی افزود: من امروز گواهی می‌دهم که ما در موضوع سربازی رشد و تعالی بسیار خوبی نسبت به قبل از انقلاب داشته‌ایم البته با وضعیت مطلوب فاصله داریم زیرا طراز سربازی در نظام را بالا می‌دانیم و انتظارات ما از این حوزه بسیار بالاست.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع ادامه داد: ما از جایی شروع کردیم که سربازی در ذهن مردم به بیگاری و اجباری تعبیر می‌شد اما امروز به جایی رسیده‌ایم که دغدغه عالی‌ترین فرماندهان نیروهای مسلح موضوع سربازی است.

امیر شیخ‌حسنی بیان کرد: پیش از انقلاب چیزی که به ذهن همه می‌رسید آن بود که در فضای سربازی حضور پیدا نکنند و هیچ کس هم این کار را ملامت نمی‌کرد اما به برکت انقلاب و خون سربازان ما در دفاع مقدس، این فضا مناسب شد و تاکیدات فرمانده کل قوا موجب شد روز به روز در موضوع سربازی ارتقاء پیدا کنیم و امروز سرباز به عنوان یکی از پایه‌های محکم در اقتدار نظام جای خودش را پیدا کرده است.

وی گفت: حاکمیت ما موقعیت سربازی را در زمان صلح کاملا آموزشی می‌داند، جوانان به سربازی می‌آیند تا مهارت‌های لازم برای حضور در عرصه‌های خطیر را فرا بگیرند. این نگاه که ما سرباز را نیرویی کم هزینه برای کارهای معمولی بدانیم اشتباه است و بحث ما این است که شرایطی مهیا شود تا سربازان ما مهارت لازم برای حضور در شرایط سخت را پیدا کنند تا بتوانند نقش خود برای دفاع از میهن اسلامی را ایفا کنند.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع، همکاری خود سربازان در ارتقاء کیفیت سربازی را امری ضروری دانست و گفت: اگر یک سرباز دوران خدمت خود را به چشم یک اردوگاه آموزشی نگاه کند می‌تواند از وضعیت خدمت سربازی به شایستگی استفاده کند. امروز سربازان ما در حوزه‌های مختلف به یمن راهنمایی فرماندهان و حضور در یک فضای تعاملی ارتقاء پیدا کرده‌اند.

امیر شیخ‌حسنی در پایان اظهار کرد: امروز فرمانده محترم ستاد کل نیروی مسلح توجه ویژه‌ای به مهارت‌آموزی سربازان دارند که اگر سربازان بتوانند از این فضا استفاده کنند خدمت وظیفه عمومی به یکی از بهترین دوران زندگی آنها تبدیل می‌شود.

47236

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 759814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =