توضیحات آموزش‌وپرورش درباره اعتراض اهل‌سنت به مطالب کتاب‌های درسی

شبستان نوشت: آموزش و پرورش درباره اعتراض اهل سنت درباره ی درج برخی مطالب درباره شخصیت های مورد احترام اهل سنت در کتاب دین و زندگی پایه یازدهم توضیحاتی ارایه داد.

یکی از کانال ها در تلگرام، متنی با این مضمون«روابط عمومی سازمان تالیفات کتب درسی اعلام کرد که پس از اعتراض اهل سنت در خصوص برخی مطالب درباره شخصیت های مورد احترام اهل سنت در کتاب دین و زندگی پایه یازدهم، سازمان تالیفات کتب درسی از حذف این قسمت از کتاب در سال آینده تحصیلی خبر داد.این سازمان اعلام کرده طبق فتوای رهبر انقلاب اسلامی هرگونه توهین به عقاید اهل سنت حرام و به همین منظور حذف قسمت مربوطه در دستور کار قرار گرفته است.»

در این ارتباط، محمود امانی تهرانی می گوید: این پاسخ از سوی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی صادر نشده است.

وی ادامه می دهد: در یک مورد در دینی پایه یازدهم در بحث مربوط به جعل حدیث و تحریف هایی که در این زمینه صورت گرفته شده است به برخی از اسامی اشاره شده است.

مدیرکل دفتر تألیف کتب ابتدایی و متوسطه نظری بیان می کند: البته تمام منابع این موضوع از منابع مورد تایید اهل سنت بوده است. در این بخش از افرادی همانند «ابوقریبه» نام برده شده است که جزوء مقدسات اهل سنت محسوب نمی شده است.

امانی طهرانی بیان می کند: این نکته از سوی برخی از اهل سنت ها به سازمان پژوهش منعکس شد و اعتراضاتی وجود داشت، ما نیز همانند هر مسئله ای دیگر این موضوع را به کارگروه کارشناسان انتقال دادیم تا بررسی کنند. اگر این موضوع دارای ایراداتی باشد، حتما اصلاح خواهد شد.

پیش از این نیز، وزیر آموزش و پرورش از اقدام جدی دولت دوازدهم در پیگیری مسائل آموزشی اهل سنت خبر داده بود همچنین به همین منظور کارگروه ویژه مسائل آموزشی و پرورشی اهل‌سنت نیز تشکیل شد.
47236

کد خبر 767800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =