ایلنا نوشت: شهردار مستعفی تهران تاکید کرد: شهردار شدن هاشمی از مواردی است که شورا در مورد آن تصمیم بگیرد.

محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران درباره عملکرد شورای شهر پنجم گفت: به نظر من عملکرد شورای پنجم خوب و قابل دفاع بود.

وی در رابطه با ۱۲ پرونده فساد مالی شهرداری در مدیریت گذشته که به قوه قضاییه ارجاع داده شده است، اظهار داشت: من از نتیجه خبر ندارم. از آنجایی که همه پرونده‌ها محرمانه بوده است، نمی‌توانیم جزییات را اعلام کنیم و اگر دادستانی رسیدگی کرده باید نتایج را اعلام کرد.

شهردار مستعفی تهران در پاسخ به این سوال که احتمال می‌دهد بیماری که بر او عارض شده با توجه به فشار کار در شهرداری بر دیگران شهرداران هم عارض شود؟ اظهار داشت: پیشگو نیستم و در ثانی امیدوارم این اتفاق نیفتد.

نجفی درباره شهردار شدن هاشمی و این گمانه‌زنی که هیچ‌کس بیشتر از شش ماه در شهرداری دوام نمی‌آورد، تصریح کرد: ان‌شالله که هرکس که شهردار شود تا پایان دوره باقی بماند و شهردار شدن هاشمی از مواردی است که شورا در مورد آن تصمیم بگیرد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که شما بعد از شهرداری چه مسئولیتی را قبول می‌کنید، به شوخی خاطرنشان کرد: اعلام کردند چند شهر بزرگ اروپایی شهردار کم دارد و من احتمالا به آن جا می‌روم!

مکارم: برنامه و شعار من همان برنامه نجفی است

ایسنا نوشت: سرپرست شهرداری تهران گفت: از همکاری همه افرادی که مایل باشند با مجموعه شهرداری تهران، استقبال می‌کنم، برنامه و شعار من همان برنامه و شعار آقای نجفی است.

سمیع الله حسینی مکارم در سومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران، گفت: امیدوارم با همکاری و همدلی میان همه معاونین و همکاران در مجموعه شهرداری تهران سازمانی شفاف و قانونمند را استمرار دهیم.

وی افزود: سیاست‌های شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری از نخستین روز فعالیت هفت ماهه گذشته با یکدیگر انطباق داشته که امیدواریم با همکاری و همدلی بیش از پیش این رویکرد ادامه پیدا کند.

وی تاکید کرد: آقای نجفی از سرمایه‌های ملی و افتخارات این کشور محسوب می‌شود. ایشان ویژگی‌های خوبی همچون سلامت و پاکدستی و هوش سرشار دارند و از همه مهم‌تر مهربانی و تواضع ایشان است که نجفی را فردی متمایز از سایر مدیران کرده است.

سرپرست شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه شهرداری تهران ظرف هفت ماهه گذشته توفیقات بسیاری به دست آورده است، افزود: البته به دست آوردن این توفیقات در زمانی که آقای نجفی به عنوان شهردار فعالیت می‌کرد کاملا انتظار می‌رفت و چیزی جز این پیش بینی نمی‌شد. دستاوردهای خوبی به دست آمده که امیدواریم این دستاورد را حفظ کنیم و ریل گذاری که آقای نجفی انجام داده‌اند را ادامه دهیم. بخش زیادی از انتخاب‌های مدیران توسط آقای نجفی با لطف ایشان با اطلاع من بود. لذا همه کسانی که منصوب شده‌اند مورد تایید من هستند و تا زمانی که این مسئولیت را بر عهده دارم با آنها همکاری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: از وجود و همکاری همه عزیزان استقبال می‌کنم. مادامی که من خدمت عزیزان باشم از همکاری آنها استقبال خواهم کرد. لذا به برنامه‌ای که ارائه شده هم باور دارم و هم بند بند این برنامه را مطالعه کرده‌ام و اذعان دارم بهترین برنامه‌ ممکنی است که تدوین شده است. بنابراین برنامه ما نیز همان برنامه آقای نجفی است و امیدوارم این برنامه به نتیجه برسد و شهروندان نیز نتایج آن را مشاهده کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 768703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =