رئیس جمهور کشورمان گفت: دولت اگر می خواهد در اقتصاد موفق باشد باید راه را برای مردم باز کند. مردم اقتصاد را بهتر از دولتی ها اداره خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، امروز (یکشنبه) در جمع مردم نیشابور اظهار داشت: ارادت من به مردم این دیار دیرینه است و امیدوارم بتوانیم خادم خوبی برای شما مردم عزیز باشیم و همه طرح هایی که در دولت یازدهم به مردم استان خراسان رضوی وعده دادیم عملیاتی کنیم.

وی افزود: خدا را شاکرم که در دولت یازدهم گازرسانی به ۱۵۱ روستا در شهرستان نیشابور انجام گرفت. همچنین مجتمع آب رسانی به ۱۲۰ روستا رسید و ۱۲۹ کیلومتر لوله کشی برای رساندن آب به مزارع انجام شد.

اهم اظهارات رئیس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید: 

* امیدواریم این برنامه ها در دولت دوازدهم برای مسائل بهداشتی و دانشگاهی و عمرانی ادامه پیدا کند. هر کاری بخواهیم انجام دهیم، باید افکار عمومی مردم را قانع کنیم. اگر می خواهیم به مردم خدمت کنیم، باید راه را برای مردم تسهیل کنیم.

* اگر می خواهیم در اقتصاد پیشرفت کنیم باید همه با هم باشیم. دولت اگر می خواهد در اقتصاد موفق باشد باید راه را برای مردم باز کند. مردم اقتصاد را بهتر از دولتی ها اداره خواهند کرد. ما در ایران در بخش فولاد امروز یکی از صادرکننده های به نام در سطح جهان هستیم. ما امروز فولاد را به اروپا صادر می کنیم. اینجا سرزمین فولاد است. از سنگ آهنش گرفته تا نیشابور و سبزوار امروز شاهد افتتاح یک ظرفیت دو و نیم میلیونی گندله سازی هستیم.

* ما ظرفیت کامل برای حرکت در صنعت کشاورزی، گردشگری و مسائل دانش بنیان داریم. هر جا با هم حرکت کنیم پیروز خواهیم شد. وعده ما به شما از روز اول ایجاد اشتغال برای مردم بوده است. وعده ما این بوده که جوانان صاحب کار و زندگی شوند.

* وعده من به شما اشتغال زنان و جوانان بوده است. شما در همه زمینه ها قدرت پیشرفت دارید. در دنیای امروز بدون فضای مجازی ما می توانیم برای جوانانمان اشتغال ایجاد کنیم؟

* یکی از حرکت های دولت یازدم و دولت دوازدهم این بوده که راه ارتباطات مردم و راه کسب و کار از طریق فضای مجازی را باز کند. ما امروز تلاش می کنیم تا اینترنت پر سرعت را به تمام روستاها برسانیم.

* برخی از اینترنت پر سرعت چندان خوششان نمی آید. می گویند اینترنت باید بسیار کند باشد؛ به صورتی که اگر خواستید به سایتی دسترسی پیدا کنید، باید مدت زیادی وقتتان را تلف کنید تا بعد هم پشیمان شوید. دنیای امروز، دنیای سرعت و ارتباطات است. اگر می خواهیم در ایران فساد از بین برود، راهش اطلاع مردم و جوانان است. بدون حضور جوانان و بدون شفافیت و بدون اطلاع مردم، امکان مبارزه با فساد وجود نخواهد داشت.

* ما باید به سمت قدرت ایران حرکت کنیم. امروز قدرت ایران در سایه به دست آوردن فرصت هایی است که اگر امروز آن ها را به دست نیاوریم، فردا بسیار دیر شده است.همه باید باور کنیم این کشور از آنِ ملت ایران است،

* همه باید قبول کنیم هر اقدامی می خواهیم انجام دهیم مردم باید همراه ما باشند، فاصله با مردم ما را به جایی نمی رساند، ما در دنیای امروز نمی توانیم بگوییم که مردم ما و جوانان ما از اطلاعات بی خبر باشند. حق اطلاع حق شهروندی همه مردم ایران است.

* ما تعامل سازنده با جهان را می خواهیم اما زیر باز حرف زور و غیرمنطقی هیچ قدرت و ابرقدرتی نخواهیم رفت. آن هایی که فکر می کنند می توانند با فشار و تحریم ملت ایران را تسلیم کنند اشتباه می کنند.

* ما کشور بسیار بزرگی هستیم. ما روابط بسیار خوبی با همسایگان‌مان داریم،‌ با افغانستان، ترکمنستان و همه اطراف ایران؛ همچنین می‌خواهیم روابط خوبی با دنیا داشته باشیم. ما با هم عهد و پیمان بستیم در سال 96 که به عقب بر نخواهیم گشت و مسیر توسعه و پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد.

* اما عزیزان، مردم فهیم و بزرگوار و عالم نیشابور و مردم ایران،‌ هرکاری ما بخواهیم در این سرزمین انجام بدهیم، باید مردم را قانع کنیم. افکار عمومی مردم را قانع کنیم. اگر ما میخواهیم به مردم خدمت کنیم،‌باید راه را برای مردم بزرگ این سرزمین تسهیل کنیم. مردم از ما اجبار را نمی‌پذیرند. مردم ایران آگاه و دانا و انقلابی و هوشیار هستند و به آینده می‌نگرند. کاری نکنیم که در برابر نسل‌های آینده پاسخ قانع‌کننده نداشته باشیم.

* مردم باید از همه چیز با خبر باشند. باید دولت تمام اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهد. امسال در بودجه سال 97 وقتی بودجه را تقدیم کردیم جوانان نسبت به جزئیات آن اظهارنظر کردند نباید خوشحال باشیم؟ از انتقاد و اظهارنظر ملت و جوانان نباید خوشحال باشیم؟

* همه باید باور کنیم این کشور از آنِ ملت ایران است. همه باید قبول کنیم، هر اقدامی می‌خواهیم بکنیم، مردم باید همراه ما باشند. فاصله با مردم مارا به جایی نمی‌رساند. ما در دنیای امروز نمی‌توانیم بگوئیم که مردم ما و جوانان ما از اطلاعات بی‌خبر باشند. حق اطلاع، حق شهروندی همه مردم ایران است.

* امروز در ایران بیش از 200 هزار اشتغال در طول همین 1.5 سال گذشته در فضای مجازی ایجاد شده است. امروز حمل و نقل مردم و رفت و آمد مردم در بسیاری از شهرها، نقل و انتقال بارها در بسیار از نقاط کشور، ارتباطات بهداشتی مردم، از طریق فضای مجازی است. با مسدودسازی ما به جایی نمی‌رسیم. با فشار به نسل جوان ما به جایی نمی‌رسیم. البته باید پیام‌رسان‌های داخلی خود را تقویت کنیم و حرف به‌حقی است. ما باید آنچه ایرانی است، حتی در فضای مجازی ما باید آن ‌ها را تقویت کنیم اما آیا می‌توان به‌نام تقویت فضای ایرانی، مردم را از ارتباطات و از مشاغل محروم کرد؟ این کار امکان‌پذیر نیست.

* ما باید به سمت قدرت ایران حرکت کنیم. امروز قدرت ایران، در سایه به‌دست آوردن فرصت‌هایی است که اگر امروز آن‌ها را به دست نیاوریم، فردا بسیار دیر شده است. ما در دنیای رقابت با همسایگان هستیم. در دنیای رقابت با شرق و غرب هستیم و نیازمند اقتصاد توانمند و قوی هستیم. نیازمند به قدرت صنعتی و دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان هستیم. باید خوداتکا و خودکفا شویم در بسیاری از زمینه ها. اما ایا می توان از ارتباط با دنیا خود را محروم کنیم؟ شما بدانید در دنیای امروز با انزوا و جدایی از جهان نمی توانیم به همه آرزوهای خود دست پیدا کنیم حتی اگر می خواهیم فرهنگ اسلامی و فرهنگ اهل بیت(ع) را به افکار عمومی جهان صادر کنید. چگونه می خواهید انجام دهید. ما تعامل سازنده با جهان را می خواهیم اما زیر بار زور و حرف های غیرمنطقی از طرف هر قدرتی و ابرقدرتی باشد نخواهیم رفت.

* برجام به عنوان یک قرارداد بین المللی که به عنوان مظهر قدرت دیپلماسی ملت بزرگ ایران است،‌قابل تغییر نخواهد بود. آن هایی که فکر می کنند با زور و فشار و تهدید می توانند ملت بزرگ ایران را تسلیم کنند اشتباه می کنند. ما در برابر مقاطع مختلف در برابر حرف زور دیگران ایستاده‌ایم و امروز هم خواهیم ایستاد.

* ما به دنیا بارها گفته ایم به دنبال سلاح هسته‌ای نیستم. به دلیل اخلاقمان فتوای رهبری و دین‌مان به دنبال سلاح نیستیم. نگویید ما چلوی ایران را میخواهیم بگیریم. شما نمی توانید بگیرد ان چه جلوی ما را گرفته اخلاق و ایمان و اسلام ماست. اگر ما سلاح هسته ای نمی سازیم به خاطر احکام دین مبین اسلام و فتوای اندیشمندان و فرهیختگان و رهبر دینی ما هست نه اینکه چون شما فشار اوردید یا می خواهید فشار وارد کنید اما تکنولوژی صلح امیز هسته ای را نگه خواهیم داشت.

* ما به دنبال تهدید جهان و تهدید منطقه نیستیم. شما هم بدانید، نمی توانید ملت ایران را تهدید کنید. مردم ما هشت سال در دفاع مقدس ایستادند. ما در مسیر منطقیم. در مسیر استدلال هستیم اما اگر می خواهیم در سیاست، سیاست خارجی، اقتصاد و خودکفایی موفق شویم امروز روز وحدت و اتحاد و همبستگی و برادری همه ما هست. سخنان را به صورت منطقی و بیان آشکار بگوییم. سلیقه‌های مختلف را ما می‌پذیریم. اعتقادات مختلف را می‌پذیریم. به همه مذاهب احترام می‌کنیم. به همه گویش‌ها و زبان‌ها افتخار می‌کنیم. اما افتخار اصلی ما اسلام و ایران است.

* ما در مسیر ایستادگی و قدرت ملی و تحول و پیشرفت دست به دست هم این مسیر را ادامه خواهیم داد. ما باید با مردم‌مان صمیمانه و دوستانه و برادرانه و با منطق و با استدلال آن ها را در یک مسئله‌ای اگر می خواهیم قانع کنیم. لج‌‌بازی با مردم در نهایت به ضرر کشور خواهد بود.

* امسال سالی است که از لحاظ بارندگی به خاطر کمبود باران و خشکسالی باید همدیگر را در فصل تابستان کمک کنیم. به منابع آبی کمک کنیم. باید مسیر کشاورزی را متحول کنیم. خوشحالم که در استان خراسان رضوی، 340 هکتار از اراضی با کشت گلخانه‌ای امروز انجام می‌شود که 200 هکتارش مربوط به دولت یازدهم است. امروز برای سال‌های آینده 500 هکتار دیگر را در این استان آماده کردیم. ما راهی جز این نداریم. باید کشاورزی‌مان را متحول کنیم. باید آبیاری‌مان را متحول کنیم و شرایط را برای مشکلاتی که پیشرو‌است بتوانیم از این مشکلات عبور کنیم و همه این‌ها در سایه وحدت و اتحاد و کار و تلاش و کوشش امکان پذیر است.

در سال گذشته در خراسان رضوی 124 هزار اشتغال جدید ایجاد شده است که بسیار قابل ملاحظه است. مسیر امروز ما باید مسیر رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان است. اگر می‌خواهیم مسیر ما پیشرفت کشور باشد، پس گفتمان‌مان را اقتصادی کنیم. با شعار اقتصادی مسائل ما حل نخواهد شد اما با گفتمان اقتصادی، می توانیم مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم. گفتمان تحول صنعتی، تحول کشاورزی، تحول اقتصادی در این کشور باشد، حتما می‌توانیم در این مسیر پیروز شویم.

2929

کد خبر 774908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام DE ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  111 0
  کلا ملت ایران هر روز با یه چیزی باید سرگرم باشند یه روز تلگرام یه روز ارز یه روز سقوط هواپیما و... هر روز یک مورد جدید
 • سهراب IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  73 2
  کنایه چیه و به چه درد میخوره آقای رییس جمهور لطفا صریج و روشن و شفاف صحبت کن. ناسلامتی شما رییس جمهور یک مملکت 90 میلیونی هستی
 • بی نام A1 ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  79 0
  واسه ی مشت بازنشته و کارمندان دولت و بچه مدرسه حرف نزن برو به بیکاری و دلار و... برس
 • بی نام A1 ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  تلگرام را خود دولت فیلتر کرد دروغ بسه دیگه
 • بی نام A1 ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  89 0
  تادبروز میگفت مردم مدیر میخان الان میگه نوکر . کپی برداری از حرفای احمدی نژاد
 • بدون نام ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  57 7
  حسن اقا دنبال رفع فيلتر باش بابا تو رييس جمهوري خدا هم تازه همراهته
 • بی نام RO ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  94 4
  جناب روحانی عوام فریبی تا کی. الان دیگه همه میدونن شما در جلسات خصوصی موافق فیلتر تلگرام بودین
 • بصير A1 ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  68 2
  با سلام ، با حاشيه سازي چطور؟ بيكاري ، تورم ، نرخ ارز ، اختلاس و خيلي چيزهاي ديگر بي خيال ولي فيلتر تلگرام بسبار مهم
 • بی نام AT ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  72 1
  گوشمون از این حرفا خیلی وقته پر شده
 • عباس RO ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  61 0
  سال قبل در مقابل افزایش عوارض خروج کشور ریس جمهور موضع گیری کرد ولی همونی شد که برنامه از قبل تعیین شد مردم ما زیادی فراموش کار شدن هر حرفی رو باور میکنن
 • بی نام A1 ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  80 0
  مگه ریس شورای امنیت ملی نیستین شما؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  49 0
  مرگ یه بار شیونم یه بار
 • بی نام A1 ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  72 0
  خسته شدیم از بس شعار شنیدیم
 • بی نام A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  66 0
  چرا هی کی بود کی بود من نبودم راه میندازین شما؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  40 1
  یه دست صدا نداره آقای روحانی البته تا زمانی که نزنن تو دهن کسی
 • بی نام A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  71 0
  خدا ازتون نگذره که با زندگی مردم این کارها رو می کنین
 • بی نام A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  60 1
  حاج آقا از نرخ دلار مطلعن انشالله؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  35 16
  دیگه همه مشکلات مملکت حل شده فقط همین تلگرام مونده؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  65 1
  چرا فقط میخاین سر مردم رو گرم کنین شماها؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  49 3
  خدایا به ما صبر بده
 • کاوه مهرگان A1 ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
  61 1
  البته آقای روحانی از این اتفاقات خاطرشون مکدر هست و کار دیگری نمیتون بکنن.فقط میتونن مکدر و ناراحت باشن.