مدیر آموزش بنیاد سعدی از برگزاری آزمون تعیین سطح متقاضیان شرکت در نخستین دوره بلند تربیت مدرس زبان فارسی طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عباس نجار، مدیر آموزش بنیاد سعدی در خصوص برگزاری آزمون تعیین سطح متقاضیان شرکت در نخستین دوره تربیت مدرس زبان فارسی گفت: «بنیاد سعدی سال‌های پیش یک دوره بلند مدت دانش‌افزایی زبان فارسی در تابستان برگزار می‌کرد که سال گذشته برای نخستین بار در این دوره، کلاس تربیت مدرس نیز برای زبان آموزان سطح فوق میانی، پیشرفته و ماهر برگزار شد. امسال تصمیم گرفتیم با توجه به اهمیت دوره تربیت مدرس و افزایش تعداد متقاضیان آن، دوره بلند مدت دانش افزایی خود را طی دو زمان متفاوت و به تفکیک دوره تربیت مدرس زبان فارسی و دوره فارسی آموزی برگزار کنیم.»

او افزود: «دوره تربیت مدرس زبان فارسی از اواخر تیرماه امسال آغاز خواهد شد. این دوره، نخستین دوره بلند مدت تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی و مخصوص استادان زبان فارسی و فارسی آموزان سطح فوق میانی، پیشرفته و ماهر است. بیش از 90 نفر برای این دوره ثبت نام کرده‌اند که مرحله اول آزمون تعیین سطح مهارت گفتاری آنها هفته آینده به صورت برخط (آنلاین) توسط کارشناسان بنیاد سعدی برگزار خواهد شد. مرحله دوم، شامل آزمون‌های چهار گزینه­‌ای و نوشتاری نیز در ایران از پذیرفته شدگان اخذ خواهد شد.»

مدیر آموزش بنیاد سعدی با بیان آنکه این دوره طی یک ماه برنامه ­ریزی شده است، گفت: «پذیرفته شدگان این دوره در این مدت مهارت‌هایی مانند آزمون‌سازی، فنون و روش تدریس گفت‌و‌گو، شنیدن، خواندن، نوشتن، دستور و واژگان و همچنین روش تدریس کتاب‌های تالیف بنیاد سعدی مانند «گام اول» و «مینا» را  طی 100 ساعت فرا خواهند گرفت.»

نجار همچنین با بیان آنکه در پذیرش متقاضیان دوره تربیت مدرس بنیاد سعدی، دارندگان مدرک تحصیلی در یکی از رشته‎های مرتبط با ایرانشناسی، شرق شناسی یا زبان و ادبیات فارسی در اولویت هستند، افزود: «افرادی که سابقه فعالیت آموزشی یا پژوهشی در حوزۀ آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دارند، استادان ایرانی و غیر ایرانی زبان فارسی در خارج از کشور و دانشجویان خارجی و غیر ایرانیانی که در داخل ایران زبان فارسی آموخته اند نیز واجد ثبت نام در این دوره بوده‌اند.»

57243

کد خبر 779648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =